f871e783720db-obrazek.jpg
Foto: Mary Evans/AF Archive/ABC

Puberťačka s magickými schopnostmi

Sabrina – mladá čarodějnice byl fantasy seriál vysílaný mezi lety 1996 až 2003 a během této doby bylo natočeno sedm sérií. Děj se točí kolem teenagerky Sabriny, která žije v domě se svými dvěma tetami a dozvídá se, že rozhodně není jen tak obyčejnou puberťačkou, ale že pochází z čarodějnického rodu. Stojí před ní tedy nelehký úkol. Nejenže musí své schopnosti tajit před ostatními, ale také se je musí naučit zvládat a ovládat, z čehož plyne řada více či méně komických situací. Nebudeme si nic nalhávat, rozhodně nejde o nějaký seriálový masterpiece, ale hlavně mezi mladými dívkami se ve své době těšil velké oblibě.

V hlavní roli blonďaté čarodějnice Sabriny, která má sklony k malérům, se divákům představila americká herečka Melissa Joan Hart, která letos oslaví už 49. narozeniny. Přestože samozřejmě zestárla, Sabrina je v ní vidět pořád. Před kamerou, konkrétně v televizních reklamách, se Melissa objevovala už od čtyř let a Sabrina rozhodně není její první hlavní rolí, přestože je zřejmě nejvýraznější. Už mezi lety 1991 a 1994 vystupovala v seriálu pro mládež s názvem Clarissa vám to vysvětlí.

Zkušenosti s drogami a úlet se slavným hercem

V době své největší slávy měla Melissa velmi blízko k další úspěšné blondýnce. Se zpěvačkou Britney Spears spolupracovala na videoklipu k písni (You Drive Me) Crazy a byla to prý Melissa, kdo vzal Britney poprvé do nočního klubu. A to přesto, že jí bylo teprve sedmnáct let. Dodnes za to cítí vinu, protože měla nezletilou zpěvačku před tímto prostředím spíše chránit. Ve své knize z roku 2013 se představitelka mladé čarodějnice svěřila také s tím, že má zkušenosti s drogami. S různými druhy prý experimentovala asi rok a půl. Potom, co si na jedné párty Playboye dala extázi, prý následně nafotila sexy snímky pro pánský časopis Maxim. V knize se svěřila také s tím, že v minulosti prožila románek s hercem Ryanem Reynoldsem. On s ní sice chtěl mít vztah, ale ona byla v té době zadaná, a tak si dovolila jen krátký jednonoční úlet. Je tedy jasné, že Melissa Joan Hart byla v mládí pořádné kvítko.

bb65e452debab-blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Dětský sen o cukrárně

Během let hrála i v dalších seriálech a filmech, ze kterých můžeme zmínit například Vánoční únos (2007) nebo seriál Melissa a Joey (2010–2015). Melissa ovšem v životě nevsadila jen na jednu kartu. Kromě herectví se realizuje i coby producentka nebo režisérka. V roce 2009 si Melissa také splnila jeden ze svých dětských snů, když si otevřela cukrárnu. Ta však neměla dlouhého trvání a už v roce 2011 byla zavřena kvůli sporům s jedním z bývalých zaměstnanců. Herečka se pokoušela prorazit také v módě a vytvořila značku oblečení pro děti – její e-shop však po třech letech ukončil činnost.

Máma tří dětí, co chodí do kostela

318eff5925c90-image.jpgFoto: Shutterstock

Inspirací pro rozjetí tohoto byznysu byly pro Melissu její vlastní děti. V roce 2003 se provdala za amerického hudebníka Marka Wilkersona, se kterým má tři děti. Nejstarší Mason nedávno oslavil devatenácté narozeniny, prostřednímu Braydonovi je šestnáct a nejmladšímu Tuckerovi je dvanáct. S tím se herečka dokonce několikrát objevila v před kamerou a nechala se slyšet, že kdyby její syn chtěl, mohl by se herectvím seriózně živit. Zatím má ale ve svém věku jiné priority. Herečka se netají tím, že je celá její rodina poměrně silně věřící. Každou neděli společně chodí do kostela a také se pravidelně modlí – před jídlem a před spaním.

Zdroje: Zena-in.cz, Abcnews.go.com, idnes.cz, ČSFD.cz, Wikipedia.org, Eonline.com