shutterstock-346544489.jpgZdroj fotografie: Shutterstock

Martha Issová
Do Botanické zahrady v Tróji chodíme s rodinou pravidelně. Jsem ráda, že mohu být patronkou tak krásného prostoru, který byl navržen dle návrhu pana profesora Lábuse, jehož dílo nesmírně obdivuji. Žijeme ve městě a máme děti, které se snažíme vést k tomu, aby měly hezký vztah k rostlinám, dobrý vztah k přírodě a zodpovědně se chovaly k planetě, protože pokud to dělat nebudou, je možné, že přírodu budou znát jen z botanické zahrady, což by byla škoda.

Kateřina Kaira Hrachovcová
V botanické zahradě jsem poprvé, ale je to úžasný pocit být patronkou něčeho tak krásného. Příroda je pro naši planetu a potažmo i pro nás velmi podstatná, protože veškerou sílu, kterou můžeme načerpat, čerpáme hlavně z ní. Ne vždy si to však uvědomujeme. Když se tedy staráme o květiny, staráme se zároveň i sami o sebe. Jestli v něco opravdu věřím, tak je to právě příroda. Je to moje náboženství.

Sabina Laurinová
Za svůj život jsem v několika botanických zahradách byla, ale tady v Tróji ještě ne. Musím říct, že obecně je můj vztah k přírodě velmi vřelý. Možná, že čím jsem starší, tím je hlubší. Když jsem se poprvé osamostatnila od rodičů, snažila jsem se na balkóně v pražském bytě vytvořit kousek přírody. Kamarádi a kolegové se mi smáli a říkali: „Ty už zahradničíš? Tak to stárneš.“ Já si ale myslím, že úplně tak to vždy není. K přírodě utíkáme, protože jsme z ní sami vzešli a máme k ní hodně blízko. Měli bychom si jí tedy více všímat. Dokonce mám pocit, že bych se pohledem na květiny mohla živit.

Reklama