Prázdniny utekly jako voda a rodiče si začínají lámat hlavu s tím, kde seženou všechny nezbytné školní potřeby. Celá šíře školního sortimentu je k dostání také v hypermarketech Tesco, s výběrem nejvhodnějších kousků pro dítě každého zákazníka zde navíc poradí speciálně proškolený zaměstnanec.

Celý školní sortiment je v obchodech Tesco k dostání na jednom místě – v prostoru pro sezónní produkty, a to až do září. Vybírat je možné hned z 2 500 položek zahrnující vše od základního vybavení, jako jsou sešity a psací a výtvarné potřeby, přes stylové a moderní školní batohy až po sáčky na cvičky a krabičky na svačiny. V Tescu se letos při výběru designu školního vybavení inspirovali motivy animovaných filmů od Walta Disneyho.

Tesco

„Snažíme se naším zákazníkům poskytnout kompletní výbavu pro školáka na jednom místě,“ říká Jakub Sloup, nákupčí školního sortimentu ve společnosti Tesco a dodává: „Rodiče se také stále více zaměřují na kvalitu výrobků a samozřejmě i na cenu. V Tescu jim nabídneme přes 400 produktů přímo pod naší privátní značkou, které jsou kvalitní a přitom cenově dostupné, což rodiče při celkových výdajích před začátkem školního roku jistě ocení.“

Zhruba 200 položek přitom zákazníci mohou nakoupit také on-line na itesco.cz a nechat si je prostřednictvím dovážkové služby Tesco pohodlně doručit až ke dveřím. Služba Tesco Potraviny on-line je aktuálně dostupná už čtyřem milionům Čechů v celkem sedmi krajích (Praha, Středočeský, Jihomoravský, Královéhradecký, Pardubický, Liberecký a Plzeňský kraj) a dvanácti městech.

Poradna: Jak správně vybírat školní pomůcky

Odpovídá Jakub Sloup, nákupčí školního sortimentu společnosti Tesco

Je pro dítě lepší školní batoh nebo aktovka?

 Je všeobecně známé, že pro prvňáčky jsou vhodnější aktovky, které se anatomicky přizpůsobí dětským zádům. Díky snadnějšímu systému ukládání věcí zjednoduší malému školákovi orientaci ve svých školních pomůckách. V  nabídce obchodů Tesco naleznete jak aktovky, tak i jednodušší a designově zajímavější batohy, které upřednostňují zejména školáci ve starším věku.

Na co je důležité myslet při výběru školního batohu či aktovky?

 Při výběru batohu či aktovky je důležité, aby si dítě vyzkoušelo, jestli mu taška sedí a cítí se s ní dobře. Taška by také neměla být moc těžká, aby školáka nezatěžovala více, než je nutné. To samé platí u rozměrů – určitě nevybírejte zbytečně velké tašky a berte ohled na výšku vašeho dítěte. Rovněž preferovaný vzhled a motiv na tašce hraje svou roli. V sortimentu Tesco naleznete například pomůcky s motivy oblíbených postav z animovaných filmů.

Jaký penál pro školáka vybrat?

 I zde samozřejmě záleží na věku, ten nejmenší školák ocení spíše dvou nebo třípatrové penály plné barevných pastelek a fixek. Staršímu školákovi na prvním stupni postačí jedno nebo dvoupatrový penál a žáci druhého stupně naopak preferují spíše pouzdrové penály, kdy si nemusí jednotlivé tužky pečlivě ukládat. Pokud byste chtěli při výběru ušetřit, v obchodech Tesco jsou k dostání již vybavené penály, které vyjdou levněji a zároveň vám ušetří čas při nakupování.

Jaké psací potřeby školák potřebuje?

Pro prvňáčky je vhodné volit spíše inkoustová pera či tornáda, na které nemusí školák tolik tlačit a je pro něj psaní přirozenější. Na současném trhu jsou k dostání i pera, jejichž stopa zasychá rychleji a jsou tudíž vhodná i pro leváky. Starší školáci mohou dávat přednost spíše propiskám, ale i u nich je důležité dbát na kvalitu a pohodlnost. Neméně důležité je vybrat vhodné tužky a pastelky, které doopravdy kreslí a malují. Pro mladší děti se hodí tříhranné nebo šestihranné tužky, které mohou školáci lépe uchopit. Děti také denně pracují i s potřebami jako jsou lepidla, nůžky, pravítka a je důležité nezapomenout ani na kvalitní gumy a ořezávátka.

Jaké sešity mám vybrat?

Sešity je vhodné kupovat až v září poté, co děti dostanou seznam potřebných typů sešitů pro jednotlivé předměty. Při nákupu sešitů je důležité se řídit číselným označením, které je napsané v seznamu a dávat si pozor, abyste svým dětem nekoupili omylem čtverečkovaný sešit místo linkovaného. Pokud vaše dítě domů neustále nosí sešity s tzv. oslími rohy, doporučuji vám pořídit příště sešity s oblými rohy, které nemají tendenci se při běžné manipulaci ohýbat.

Kde mám školní potřeby nakoupit?

Velký výběr školního sortimentu už tradičně nabízí Tesco, kde veškeré školní potřeby naleznete na jednom místě a vaše dítě si určitě vybere. Pokud se ale chcete vyhnout předškolnímu shonu, můžete si školní potřeby už druhým rokem objednat prostřednictvím služby Tesco Potraviny on-line na https://nakup.itesco.cz/.

Reklama