Foto: Shutterstock

Někteří kadeřníci jsou zastánci sušení vlasů fénem, jiní tvrdí, že teplo narušuje vlasové folikuly. Ať tak či tak, ani horký vzduch nedokáže za pět minut vyfoukat vlasy do sucha. Z mokré hlavy nám pak hrozí nastydnutí, ale i zapaření pokožky hlavy, na které se pak bude dařit nejrůznějším bakteriím či poškození vlasového vlákna mrazem.

  • Možná, že to pro vás bude novinkou, ale mnoho odborníků se v poslední době přiklání k tomu, že ručník, který používáte na osušení těla, může vlasy poškozovat a navíc je nikdy nemůže pořádně vysušit. Pokud chcete, aby vlasy vyschly co nejrychleji, použijte obyčejné bavlněné tričko, které z nich vytáhne vlhkost, a vlasy budou navíc hebčí.
  • Další variantou je použít měkký ručník z mikrovlákna, který dobře saje vodu.
  • Až vlasy po umytí vysušíte, nenoste na nich ručník dlouho. Než začnete vlasy fénovat, nechte je nejprve uschnout na vzduchu a mezi tím dělejte všechno ostatní. Nasnídejte se, oblečte se, namalujte se.


Foto: Shutterstock

  • Pokud vlasy necháte dlouho zabalené v ručníku, budou náchylnější k třepení i vypadávání.
  • Dalším trikem je sprchovat si vlasy studenou vodou. Studená voda totiž lépe vysychá než horká. Teplá voda totiž dokáže otevřít vlasové vlákno, což je dobré třeba když chcete použít masku na vlasy. Na závěr je ale vždy opláchněte studenou. Hříva navíc bude lesklejší a nebude se tak rychle mastit.
  • Poslední věc, kterou můžete udělat, aby vlasy schnuly rychleji, je opustit co nejdříve koupelnu. V té se po umytí drží vlhkost.
Reklama