Jaro je tou nejlepší příležitostí když ne k radikální změně, tak alespoň k regeneraci. Týká se to i módních trendů. Všechno tu už jednou bylo, to víme, ale s každou sezonou přichází vždycky čerstvý vítr, nový pohled. Něco jako nový nátěr. Dnes se zaměříme na doplňky, konkrétně na pásky. 

Široké pásky se začaly prosazovat už loni. Pamatujete? Nosily se na šatech, kabátech, tunikách, úpletech.
Některé z nás nepřivítaly zrovna s nadšením, že se pásky přestěhovaly z boků zpět do pasu. Každá se nemůže pyšnit vosím pasem, že. Ale ženy s těly ve tvaru kytar a přesýpacích hodin se určitě zaradovaly, konečně přišel jejich čas. Utáhly spony co možná nejvíce. Přeštípnuté pasy zdůrazňují ženskost, a tento trend přetrvává.
Co by se dalo nazvat novinkou, je duoble-pas. Kombinace látkové šerpy a koženého pásku, který může být klidně tenký. Trochu vám to může připomínat prvek převzatý z japonského kimona.
A všimly jste si ještě další malinké změny? Oproti loňsku jsou spony většinou potažené kůží, ubylo kovu a všechno se zjemnilo.

Pěkné že? Co s tím uděláme? Nepřehodnotíme svůj vztah k širokým páskům?
Přece jenom je to možnost, jak bez velkých investic vypadat šik.

Zkuste si doma trochu zaexperimentovat, prohrabejte skříň a zkoušejte. Třeba dáte ještě šanci věcem, které už jste dlouho neměla na sobě. Možná budete mile překvapená, jak můžete nejen páskem, ale i takovou saténovou šerpou obnovit zašlou slávu některým oděvním kouskům.
S chutí do toho!

Reklama