Milá redakce,
ráda bych se s vámi podělila o malou příhodu s alkoholem, která nepotkala mě, ale mou sestru.
Bylo to před mnoha lety, byl únor - mně bylo osmnáct, sestře o devět více a chystaly jsme se na ples s partou lidí. Byla jsem svobodná a sestra už několik let vdaná a v manželské krizi.

Já věděla, že na plese se potkám s klukem, kterého jsme poznala před nedávnem na silvestrovské zábavě, a moje sestra se ten den škaredě pohádala s manželem a na ples šla nakonec bez něj.

Ten kluk se mi celý ples věnoval a nepustil ani na krok, sestra, která byla velmi společenská se také bavila velmi vesele, až příliš. Já jsem strávila celý ples na parketu a ona u baru.

Na každém plese se prodávají lístky do tomboly, sestra si jich koupila celou hromadu, a protože nic nevyhrála, po skončení losování pěkně všechny lístky roztrhla, bohužel byl mezi nimi i lístek od šatny. Museli jsme počkat až do úplného konce, a pak zbylý kabát byl paní šatnářkou mé sestře vydán. Sestra už v té době byla notně společenský unavená, viditelně jí bylo všechno jedno. Ven, do únorové mrazivé noci vyšla se sklenici červeného vína, na vysokých podpatcích se klátila na námraze. Prázdnou sklenici poté vyhodila do příkopu.

Cesta vedla z kopce a ten kluk vedl mou sestru, aby se neskácela na zem, a já cupitala za nima. Doprovodili jsme sestru až domů a on pak zavedl domů i mě a dal si se mnou rande.

Na druhý den jsem přišla za sestrou a nadávala jí, co mi to udělala, že on určitě na to rande nepříjde, když mám takovou rodinu :-) Sestra na mě moc nedala, smála se a vyprávěla mi, jak otevřela dveře do bytu a dostala chuť na uherák, který měla v lednici. Ukrojila si tři kolečka a vzala si je do postele, seděla a jedla. Snědla jedno kolečko, pak druhé a to třetí prostě nemohla najít. Chvíli přemýšlela, jestli si třeba jen nemyslela, že si ukrojila tři, ale už neměla sílu nad tím přemýšlet a usnula zmožená tou bujarou zábavou. Ráno se probudila a zjistila, že nevidí na jedno oko, něco jí na něm prostě vadilo - bystrým čtenářkám zajisté došlo, že na něm měla nalepené to třetí kolečko uheráku. No jo, alkohol je sviňa:)

Jo a ten kluk na to rande přišel a nakonec jsme se vzali, bohužel(dík) sestra se rozvedla.

mozaikaa

Teda, já dneska ze smíchu asi nevyjdu. Ale třeba sestra přišla na nějakou novou protivráskovou metodu, ne? :o))

Reklama