Aby vaše domácnost zářila čistotou, nestačí jen provést základní úkony. S jarním úklidem se pojí i mytí oken, vyprázdnění šatníku či důkladné vyčištění koupelny a toalety. Ty jsou totiž výkladní skříní čistoty každého domova.

Určete si priority dle znečištění
Uklidit celou domácnost za jeden den není reálné. Jestli to má být tentokrát pořádně, začněte nejprve s jednou místností a určete, jak budete postupovat. Pokud uklidíte jednu místnost opravdu důkladně, budete mít dobrý pocit z viditelného výsledku a namotivuje vás v tom pokračovat. Na vašem úklidovém seznamu by měla být koupelna s toaletou na prvním místě. Jsou to místa, kde se může hromadit nejvíce nečistot. Kromě zaměření se na důkladné vyčištění sanity a zrcadel, 624d731990fa0obrazek.pngdbejte například i na přetřídění staré kosmetiky, která vám ve skříňkách zbytečně zabírá prostor.

Tipy: Koupelnový čistič Bref účinně odstraňuje zbytky vodního kamene a mýdla a poskytuje brilantní lesk vaší vaně a sprše. Naneste na povrch, nechte působit a potom se jen těšte z hygienicky čisté koupelny. Láhev je vyrobená ze 100% recyklovaného plastu, z čehož 50 % tvoří sociální plast (social plastic) – vyrobený z plastového odpadu vysbíraného na plážích oceánů.
WC čistič Bref Excellence Gel Color Aktiv+
s efektivním složením na odstranění vodního kamene zanechá vaši toaletu vždy hygienicky čistou, beze stop a jakýchkoliv skvrn a usazenin. Navíc praktická láhev pro lepší manipulaci s dlouhým zaobleným hrdlem zjednodušuje čištění pod okrajem vaší toalety, a tak ho stačí jen aplikovat, nechat působit a užívat si lesk a osvěžující vůni levandule.

624d738e5299aobrazek.pngPrémiová řada Bref Color Aktiv díky účinným látkám obsaženým v barevné vodě a technologii Odor stop zajistí vaší toaletě nejen dokonalou čistotu, ale i lesk – o 50 % více zářivé čistoty v porovnání se suchým povrchem toalety bez použití WC bloku. V této variantě vás potěší v limitované edici slon „Paper Artist“ a panda „eMail Checker“.

Vaše okna prozradí hodně
Samostatnou kapitolou jsou okna a skleněné plochy v celé domácnosti. Oknům věnujte opravdu velkou pozornost, po dlouhé zimě potřebují váš čas. Okna nejprve pořádně umyjte vodou od té největší špíny a následně zvolte vhodný čisticí prostředek. Nezapomeňte také na žaluzie, kliky, záhyby oken či parapetní desky. Ostatní skleněné povrchy, jakož i zrcadla přeleštěte od fleků, prachu a otisků prstů vašich ratolestí, to by vám však nemělo dělat velký problém. Čisticí prostředky s rozprašovačem jsou právě na tato znečištění jako stvořené.

624d73cf1148eobrazek.pngTip: Clin 3in1 se dokonale postará o všechny skleněné povrchy. Inovativní Liquid Glass technologie s novou recepturou 3v1 nabízí perfektní lesk, dlouhodobou ochranu a dokonce opraví* mirkoškrábance, které se vyskytují na povrchu skla a jsou způsobeny běžným používáním. Vaše okna a ostatní skleněné povrchy se budou lesknout jakoby mávnutím kouzelného proutku. Clin 3in1 doporučuje podle průzkumu 9 z 10 spotřebitelů**. 

Tento praktický čistič lehce vezmete s sebou například i do auta, na které byste při jarním úklidu neměli zapomínat. Pořádně vysát a přeleštit všechna okna, která jsou po dlouhé zimě znečištěné z vnitřní i vnější strany. Zvolte funkci aktivní pěny, která se na čistém místě udrží déle a nestéká. Nechte chvíli působit a už jen suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou utřete do sucha. I díky osvěžující vůni citrónu se budete ve vašem autě cítit komfortněji.

* dočasný opravný efekt mikroškrábanců na skle (na základě zátěžového laboratorního testu)
** Zdroj ASK Team Clean (CZ, HU, RO), 2021

Postarejte se i o spotřebiče
Při velkém úklidu nezapomínejte ani na údržbu vašich spotřebičů. Jsou to přece každodenní pomocníci, bez kterých si to v kuchyni už asi nevíte ani představit. Pokud nemáte vestavné spotřebiče do kuchyňské linky, spotřebiče poodtahujte a pořádně otřete prach a vyčistěte prostor pod nimi. Pozor, většina spotřebičů je vyrobena z kombinace skleněných a nerezových povrchů, které jsou velmi náchylné na poškrábání. Použijte jemné útěrky z mikrovláken, které nezanechávají šmouhy a zároveň povrch nepoškodí. Myčka nádobí je spotřebič, který jede neustále na plné obrátky. Aby vám spolehlivě fungovala co nejdéle, je třeba o ni pečlivě pečovat a čistit ji alespoň jednou za měsíc. Velkou roli v péči hraje kvalita vody, ale také vhodná volba mycího programu, uspořádání nádobí a v neposlední řadě i volba čisticího prostředku.

624d73fd207cfobrazek.pngTip: Prémiový produkt Somat Excellence 4v1 skrývá v jedné kapsli čtyři důležité funkce – hloubkové čištění připálenin, dokonalý lesk, ochranu delikátního nádobí a péči o vaši myčku. Tyto multifunkční kapsle jsou vyrobeny z prášku a 3 unikátních tuhých gelů, které zajistí, že na vašem nádobí už nebudou zbytky jídel či skvrny od vody. Speciální receptura s octanem zinečnatým navíc nádobí chrání a pomáhá předcházet tvorbě nežádoucí rzi. Vaše myčka je tak dennodenně chráněná a nádobí zářivě čisté.

624d741fba062obrazek.pngJestli nemáte myčku nádobí, nezoufejte. Díky tekutému prostředku Pur Lemon a jeho účinnému složení Pur 5+ Self Degreasing Action umyjete i bez náročného drhnutí velké množství nádobí. V kombinaci s efektivní odmašťovací silou, bohatou pěnou a oblíbenou vůní citrónu bude vaše nádobí vždy čisté a lesklé.

Zbytečnosti ze šatníku musí pryč
Máte neustále pocit, že je ve vašem šatníku spousta zbytečného oblečení, a nevíte, co s tím? Zaveďte pravidlo, že to, co nenosíte, pošlete jednoduše dál! Pokud jsou to věci, které se používají méně nebo jen sezónně, najděte jim prostor ve vyšších policích v šatníku nebo ve sklepě. Ostatní oblečení, které používáte často, by mělo mít své stabilní místo. Snažte se však váš šatník minimalizovat, nepotřebujete oblečení každého druhu i barvy.  Abyste si uměli jarní outfity pěkně vyskládat, postačí vám pár kousků nadčasového a snadno kombinovatelného oblečení. Nezapomínejte však na kvalitní péči o oblečení, aby si dlouhodobě zachovalo zářivost a tvary. A šatník bude opět prostornější pro celou rodinu. 

Tip: Prací kapsle Perwoll Renew & Care s unikátním složením 4v1 byly speciálně vyvinuty tak, aby nejen šetrně odstranily nečistoty, ale postaraly se i o životnost vláken vašeho oblečení, a tak pomáhaly uchovávat jeho původní tvary i barvy po delší dobu*. Kromě prodloužení životnosti oblečení přispívá i jejich obal k udržitelnosti. Je vyroben z 50 % recyklovaných materiálů a je plně recyklovatelný.
624d744737a37obrazek.png
* Oproti běžným pracím prostředkům na barevné prádlo.
624d72cf740ddobrazek.png

Reklama