Mám jednu kamarádku, která je fakt děsná. Jakmile s ní vyrazím na nákupy, jsem hned o nějakou tu tisícovku lehčí. Ona má prostě „dar“ mě přesvědčit, že tohle musím mít, i kdybych měla vydat poslední korunu.

Pracuje na Václaváku, takže to má do různých obchodů, co by kamenem dohodil. A všude má nějaké známé, takže jí občas „udělají cenu“. To není k zahození.

Zrovna nedávno jsem ji byla zase navštívit. „Pojď, vezmu tě do úžasného obchodu s kabelkami. Otevřel si ho jeden mladý kluk a má fakt skvělé kousky.“ Neschopna sebemenšího odporu jsem se nechala „zavléct“ do obchůdku. Měl tam opravdu dobrý výběr kabelek z Itálie a za dobré ceny. Zkoušely jsme si je před velkým zrcadlem, jak by nám slušely. Mladý prodavač se na mě podíval znaleckým okem a řekl. „Něco bych tady pro vás měl. Ještě jsem je nevybalil, ale šla by přesně k tomu, co máte teď na sobě.“

Zapadl „dozadu“ a za chvilku se objevil s bílou kabelkou v námořnickém stylu. Aby ne, když jsem na sobě měla džíny, modré sako a červenomodrobílou košili. Vskutku, kabelka celkový outfit skvěle doladila.
„Stojí 1200, ale pro vás za 800.“
A kámoška se ke mně důvěrně naklonila: „To je fakt dobrá nabídka!“
„A mám jen jednu,“
dodal prodavač. Jasně, ověřený trik, pomyslela jsem si, ale přesto jsem neodolala a kabelka byla moje.
„Pojď se ještě podívat tady vedle, za výlohou jsem viděla pěkný kabátek. Nemusíš si ho kupovat, jen bych ho chtěla vidět na tobě. Určitě by ti slušel!“ No, co vám budu povídat, jakmile jsem si ho oblékla, byl můj.

kabát

Tady vidíte oba mé kousky. Kabátek se na prsou trochu šponuje, ale to jen proto, že to je secesní figurína s vyvinutou hrudí, mně sedí podstatně lépe.

kabela

To je zvláštní, na fotce kabelka vypadá větší, než je ve skutečnosti. Je to vlastně takový pytel, ale mně se fakt líbí

„A tady Lucka má zase úžasné botičky, tyhle jsem si tam koupila,“ a povyhrnula dlouhou sukni, aby mi zvedla adrenalin fantastickými kozačkami. To víte, že mi zvědavost nedala, a zapluli jsme i k Lucii. „Tak si jenom něco zkus, mají padesátiprocentní slevy,“ dula do mě kamarádka.
„Hele, nech toho, už jsem utratila skoro tři tisíce,“ bránila jsem se, ale jedny semišové kozačky v barvě bílé kávy mi fakt padly do oka. Tajně jsem doufala, že nebudu mít mé číslo. Měli, a já byla ztracená. Další dva tisíce ubyly z mého účtu.

Když jsme vycházely, zapřísáhla jsem se, že s ní už nikam nepůjdu, kdyby mě na kolenou prosila. V jedné jediné pasáži jsem nechala bezmála pět tisíc.

Já vím, mám mít rozum, ale když nakupujete s někým, kdo má podobný vkus a umí vás pochválit, prostě neodoláte. A navíc jsem si na sebe strašně dlouho nic nekoupila, takže jsem si to nevyčítala. Teď mám doma věci, které se mi líbí a cítím se v nich skvěle, takže o co jde. Zase má dušička na chvíli pokoj.

Jak jste na tom s nákupy vy, milé ženy-in?

  • Chodíte raději samy, nebo s kamarádkami?
  • Nakupujete spontánně, nebo to musíte mít předem promyšlené?
  • Co jste si koupily naposledy? Něco na sebe, něco jen tak pro radost?
  • Pošlete nám fotku svého nového „úlovku“?
  • Baví vás zkoušení, nebo jste schopná koupit věc bez toho?
  • Ráda jen tak po obchodech bloumáte, zkoušíte, aniž byste měla v plánu něco koupit? Jak často se vám stane, že si neodnesete alespoň maličkost.

Budu se moc těšit na vaše příspěvky na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy, za příspěvek? ÚŽASNÁ svěží, jarní parfémová voda značky Avon

avon

Bude se losovat, takže šanci má každá z vás, která napíše.

Reklama