Už dávno jsem si všimla, jak mají děti rozzářené oči, když s nimi dovádějí jejich tátové. Kolikrát se snažím si s dcerou hrát a vymýšlet různé legrácky, ale pokud se této činnosti ujme můj manžel, tak si kolikrát sednu a s potěšením hledím, jak je vše mé snažení marné. Dcera se chechtá na plné kolo a já jsem vzduch.

Nedávno jsme byli u moře a pokaždé jsme s dcerou museli jít do vody, jelikož je ještě malá a neumí plavat. Bylo to sice radostné, ale také namáhavé, jelikož již něco váží a mne po chvíli bolely ruce, a když mi zahučela pod vodu, tak i nervy začínaly trochu pracovat.
Vždy jsem se hodně snažila o legraci, ale co bylo mé cákání a hopsání proti tomu, když ji vzal do vody manžel. Už když vstupovali do vody, tak dcera blaženě pískala, pusu od ucha k uchu. Manžel s ní pohazoval a trochu ji učil plavat, a jelikož má přeci jen menší strach, tak ho nerozhodilo ani neplánované potápění. Vydrželi spolu ve vodě tak dlouho, dokud dcera neměla pusu úplně modrou a oba pak padli se smíchem na deku.

Na jednu stranu mne to samozřejmě velmi těší. Vždy mne dojímaly fotografie šťastných otců s dětmi a vlastně se mi splnil možná můj největší životní sen. Na druhou stranu jsem to přece já, kdo je s ní většinu času a kdo se stará o její životní potřeby? A jak je to tedy možné?

Děti z nich podle mne cítí jakousi bezstarostnost a možná trochu jejich nedůslednost a také třeba sílu a bezpečí. I já, když si vzpomenu na své dětství, tak mne nejvíce těšila nějaká činnost s mým tatínkem. Dokonce jsem byla malou rybářkou, no protože když chytá ryby tatínek, tak já musím samozřejmě taky. A dodnes je táta v mých vzpomínkách tím nejdůležitějším. Ale to nesmím říct mamince, bylo by jí to líto.

Chci tímto apelovat na tatínky a říci jim, ať si se svými dětmi hrají co možná nejčastěji. Myslím, že si to děti budou moc a moc pamatovat a v mysli jim to zůstane až do dospělosti. Nám to asi nesmí být líto. A nakonec je to stejně důležité, jako to naše "nesmíš, musíš" a také "udělej to tak a podívej se, tam je kytička a sluníčko už šlo spinkat, a tak pojď já tě pochovám"……..  

           
Reklama