Cestou, jak odlehčit rodinnému rozpočtu nebo se zachránit před finančním kolapsem, je refinancování a konsolidace úvěrů. Na splátkách hypotéky a úvěrů můžete jako naše čtenářka Markéta ušetřit i tisíce korun měsíčně.

Refinancováním hypotéky ušetříte

Jestliže před pěti lety se průměrná úroková sazba hypotéky na bydlení pohybovala kolem 5,60 % p. a., v poslední době je to kolem 3 % p. a. Jde však o to, jak dlouho bude situace na trhu hypoték takto příznivá a jak z ní vytěžit co nejvíce. Právě teď můžete refinancovat svůj úvěr Hypotékou Refin od Wüstenrotu za úrokovou sazbu od 2,39 % ročně.

wustenrot

Konsolidujte i své spotřebitelské úvěry

U Wüstenrotu k tomu můžete využít Hypotéku na cokoliv. Banka ji poskytuje za garantovanou úrokovou sazbu od 5,59 % ročně. Díky nízké průměrné roční sazbě nákladů (RPSN) je neúčelová hypotéka podstatně levnější než jakýkoliv spotřebitelský úvěr.

ProRefin od Wüstenrotu

Ukažme si, jak refinancování hypotéky a spotřebitelských úvěrů vyřešila paní Markéta. Před 5 lety si vzali s manželem hypoteční úvěr na rodinný domek ve výši 2,5 mil. korun s dobou splatnosti 20 let a tehdy velmi výhodnou pětiletou úrokovou sazbou 5,14 % p. a. Měsíčně dosud spláceli 16 693 korun a po 5 letech mají z hypotéky splaceno 408 441 korun.

K hypotéce však přibyly spotřebitelské úvěry v celkové výši 500 000 korun s průměrnou úrokovou sazbou 14 % ročně. Jejich splátky je stojí dalších 7763 korun a celkem tak měsíčně splácejí 24 456 korun.

V hypoteční bance Wüstenrot nabídli Markétě program ProRefin. Původní hypotéku bude refinancovat Hypotékou Refin tak, aby celková dvacetiletá doba splácení hypotéky na bydlení byla zachována. Snížení zatížení nemovitosti o splacených 408 tisíc korun umožňuje paní Markétě využít neúčelovou Hypotéku na cokoliv na úhradu zůstatku spotřebitelských úvěrů.

Hypotéka Refin:
výše úvěru 2 091 559 korun, doba splatnosti 15 let, úroková sazba 2,69 % p. a. měsíční splátka 14 134 korun

Hypotéka na cokoliv:
výše úvěru 400 000 korun, doba splatnosti 10 let, úroková sazba 5,59 % p. a., měsíční splátka 4359 korun, RPSN 5,73 %, klient celkem zaplatí 523 069 korun

Nová celková měsíční splátka činí 18 493 korun a měsíční zatížení rozpočtu paní Markéty se tak snížilo o 5963 korun. Ročně ušetří 71,5 tisíce korun.

Bez poplatků

U hypoteční banky Wüstenrot nebude paní Markéta platit žádný poplatek za zpracování a poskytnutí výše uvedených úvěrů ani měsíční poplatek za jejich správu.

Jak na refinancování

  • Končí-li vám fixace úrokové sazby hypotéky, zajímejte se včas o podmínky na další období, jaké vám nabízí vaše banka a jaké jiné banky. Využijte služeb finančních poradců, kteří mají přehled o situaci na trhu, pro orientační srovnání vám poslouží i hypoteční kalkulátory na internetu.
  • Výhodnější úrokovou sazbu a podmínky poskytnutí hypotéky si můžete zajistit v poměrně velkém časovém předstihu, u Wüstenrotu 9 měsíců před vlastním čerpáním úvěru.
  • Splácíte-li řádně a včas své úvěry, banka vám poskytne hypoteční úvěr za výhodnějších podmínek a nebude po vás jako např. Wüstenrot požadovat doložení příjmů. 
  • Refinancováním hypotéky u Wüstenrotu si můžete snížit splátku nejen díky nižšímu úroku, ale i prodloužením doby splatnosti.
  • Refinancováním hypotéky u Wüstenrotu můžete získat peníze navíc, např. na další opravy svého domu nebo bytu.

Podrobnosti se dočtete na www.wustenrot.cz, kde si můžete své refinancování snadno spočítat a zjistit, kolik ušetříte.

wustenrot

 

Údaje uváděné  v tomto článku jsou určeny výhradně k marketingovým a propagačním účelům, a i proto nepředstavují návrh na uzavření smlouvy (nabídku).

Reklama