648054493d06cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Hutné krémy schovejte, na scénu přicházejí lehké produkty
I extrémně suchá pleť v létě nepotřebuje hutné krémy, ty se hodí spíše na zimu, když potřebujeme maximálně hydratovat. Hydratace je důležitá samozřejmě i v létě, ale jsou vhodné spíše lehké krémy, gely nebo olejíčky, které vytvoří jen lehký film a pleť bude moci dýchat. Zvlášť, pokud na ni nanášíte více vrstev (sérum, ochrana proti slunci, krém), volte opravdu lehoučké textury.

Sluneční ochrana je nezbytně nutná
Sluníčko je skvělým zdrojem vitamínu D, ale pleti příliš neprospívá. Nemusíte se mu vyhýbat jako čert kříži, stačí, když budete používat kvalitní slunečnou ochranu. ať už jste v jakémkoliv věku, dermatologové doporučují používat ochranu 50. Nezapomínejte ani na rty, krk a dekolt. Dokonce ani když se neplánujete cíleně opalovat, i tak se nezapomínejte mazat. A nestačí jen ráno, po několika hodinách ochrana přestává působit.

647f24cf9f819obrazek.png
EVY technology, 790 Kč / La Roche-Posay, 299 Kč / Uriage, 209 Kč

Pozor na přípravky s retinolem
Pokud používáte přípravky s retinolem, které mají působit proti vráskám a tmavým skvrnám, pamatujte, že byste v žádném případě neměli pleť po nanesení vystavovat slunci, mohli byste si ji popálit. Doporučujeme retinol nanášet pouze večer a přes den vždy používat již zmíněnou sluneční ochranu.

Nechte pleť dýchat
Neznamená to, že musíte přestat používat make-up, ale stačí vyměnit ten hutnější za lehké BB nebo CC krémy, které tolik pleť nezatíží. Nemají tolik krycí schopnost, ale pleť díky nim může krásně dýchat. Klidně ho navrstvěte a nemusíte se bát, že se vám bude roztékat po obličeji. Pokud své pleti občas dopřejete den bez make-upu, uděláte jedině dobře, pleť si odpočine.

647f257b179c7obrazek.png
BAIMS Alabastr, 995 / Misha, 230 / Ziaja, 129 Kč

Vitamín C jako prevence pigmentových skvrn
Vitamín C zesvětluje a pomáhá předcházet pigmentovým a tmavým skvrnám. Sérum či krém s vitamínem C zařaďte do péče o pleť, abyste se flekům vyhnuli. Někteří lidé experimentují s nanášením citronové šťávy jako přírodní cesty k zesvětlení pleti, ale to silně nedoporučujeme.

kol-1-.jpg

La Roche-Posay, 980 Kč / Medik8, 1 150 Kč

Chladivé produkty uleví otokům
Při vysokých teplotách se může lehce stát, že budete mít zejména po ránu otoky v obličeji. Na ty perfektně fungují chladivé produkty, roll-on, který dejte na chvíli do mrazáku nebo zmražená salátová okurka, kterou budete každé ráno několik minut přejíždět po obličeji.

Zdroj: autorka článku, Vogue, studie o škodlivosti citronové šťávy na pleti, skincraft, purplle

Čtěte také:

Reklama