Reaguji na téma ochod ze zaměstnání.

Pro moji rodinu je toto téma velmi aktuální. Manžel rok pracoval ve firmě Gebrüder Weiss. Práce ho bavila a prý byl úspěšný. Pracoval jako vedoucí sekce skladu. Zákazníci si jeho práci pochvalovali, ale s nadřízeným měl potíže.

Snažil se zajistit správný chod své sekce,ale to znamenalo, aby pomáhala svým podřízeným aktivně - ne jen rozdával úkoly, protože dalšího pracovníka mu nadřízený přidělit odmítal.

Asi před týdnem za ním jeho nadřízený přišel a oznámil mu, že dovolenou na léto nebudou schvalovat
nikomu, aby byl zajištěn chod sekce. Manžel se snažil ho přesvědčit, že je to zbytečné, že se s "chlapama" nějak domluví, aby si vyhověli a mohli si vzít každý alespoň týden, protože většina z nich má malé děti. Šéfovi se to nelíbilo.

Vytkl mu, že se příliš přátelí s podřízenými. Za pár hodin si manžela zavolal k sobě do kanceláře a sdělil mu, že buď podepíše výpověď dohodou, nebo dostane "paragraf" s tím, že údajně neplní povinnosti člena managementu.

Vím, že to odporuje zákoníku práce... ale manžel podepsal "dohodu". Měl delší dobu potíže s páteří, tak jsme se dohodli, že se tedy konečně začne léčit, když je bez práce a "nemusí" tam. Když manžel donesl
zaměstnavateli neschopenku, druhý den mu volal jeho - teď již bývalý - nadřízený, že se mu to vůbec nelíbí, ale když mu manžel řekl, že pokud se mu to nelíbí, měl by se obrátit na pracovně-právní soud, tak mu položil sluchátko.

Včera jel manžel do bývalé práce podepsat lístek na peníze. Volala mu paní z účtárny, aby se dostavil. Když tam přišel, dala mu jakýsi papír, že prý ho má podepsat, že je to výpověď - stejná jakou už podepsal, ale že je jen na hlavičkovém papíře. Manžel si všiml, že jsou tam jiné podpisy a datum taky neodpovídá, tak řekl, že si to přečte. Paní mu papír vytrhla z ruky, že v tom případě ne, že v podstatě platí i ta původní výpověď....

Teď čekáme, co na nás zástupci této firmy ještě zkusí...:-(

S pozdravem

Dana

Milá Dano,
je dobře, že se manžel nedal a ukázal, že zná svá práva. Držím palce, ať se to vyřeší k manželově spokojenosti. Vypadá to tak, že jeho již bývalý zaměstnavatel má sice silné řeči, ale také velký strach... 
Reklama