Nabídka přípravků péče o pleť je velmi široká, a tak ne vždy si víme rady s výběrem. Proto je nejlepší volbou navštívit lékárnu, která nabízí dermoporadenství. „Ve vybraných lékárnách BENU je možné využít služeb našich dermo poradkyň, které vám pomocí speciálního přístroje provedou diagnostiku pleti a na jejím základě vám doporučí vhodné produkty,“ vysvětluje PharmDr. Lánová.

por.jpg

ATOPICKÁ PLEŤ VYŽADUJE ZVÝŠENOU POZORNOST

O křehkou citlivou pleť se sklony k alergickým projevům můžete pečovat třeba s novou řadou A-Derma BIOLOGY, která je v bio kvalitě. „Pro šetrné odstranění make-upu po náročném dni použijte BIOLOGY Dermatologickou micelární vodu, která pleť nevysuší. Na vyčištěnou pleť pak naneste krém. V řadě BIOLOGY jsou na výběr dvě textury. Jedna je více vyživující a vhodnější pro suchou pleť, druhou lehčí texturu zase ocení zákazníci se smíšenou pletí. Na tyto produkty se vztahuje i sleva v rámci našeho březnového dermokatalogu, “ říká PharmDr. Ivana Lánová. Všechny produkty jsou neparfemované a z 99 % obsahují složky přírodního původu. Respekt k rovnováze každé pokožky nabízí i produkty značky Bioderma. Pro důkladné vyčištění a okamžité zklidnění bez narušení přirozeného prostředí pokožky použijte micelární vodu Sensibio H2O nebo Sensibio Gel moussant.

62345abf39c8eobrazek.jpg

ATOPIE SE TÝKÁ I TĚLA

62345afbddb4eobrazek.jpgCo se týče péče o tělo jako takové, nejvhodnější je používat přípravky bez parfemace, parabenů a barviv, které zklidňují podráždění a dlouhodobě hydratují. S každodenní péčí o pokožku vám pomohou produkty Bioderma řady ATODERM. Výživný sprchový olej Atoderm hydratuje pokožku celého těla až 24 hodin, šetrně ji čistí a obnovuje. Hydratační Atoderm krém, dostupný i v parfemované verzi, dodá vaší pokožce hebkost, vláčnost a dlouhodobou hydrataci. „Atopický ekzém se kromě obličeje vyskytuje i na různých částech těla například v loketních a kolenních jamkách. Proto je důležité dbát v těchto místech na zvýšenou hygienu a hydrataci. Na lokální ložiska můžete použít AtopiControl Acute Care krém od Eucerin, který je vhodný i pro děti a kojence. Vynikající jsou i produkty od značky CeraVe, které jsou bohaté na 3 esenciální ceramidy a lipidy, které se přirozeně vyskytují v pokožce,“ uzavírá PharmDr. Lánová.

62345b59ec86dobrazek.jpg

Přijďte se poradit do BENU lékáren nebo se obraťte na lékárníky online prostřednictvím poradny na www.benu.cz.

623459cb44a97obrazek.jpg