Příspěvek čtenářky Tany M. vzpomíná na doby minulé. Dnes mají navigaci a není problém, ale když ještě navigovala ona nabo manžel, bylo to vždycky dobrodružství...

S navigací GPS si člověk vůbec nic neužije. Kde jen jsou ty věčné hádky?


Dobrý den  milé  ženy in. cz

Svůj krátký příspěvek  začnu   větou: Čas oponou trnul.

A je to  přesně  tak. S vláhou v oku vzpomínám , na to jak jsem  byla  hlavním  rodinným  navigátorem  na   cestách   za poznáním.

Staré mapy   a mapky byly  naskládané v bočním regálu   škodovky.   Za    hledání ve strých  mapách jsem byla  zodpovědná já.  

Když jsem   zabloudili, manžel  se  začal se mnou hádat, začal  křičet ,  že  neumím    hledat  cestu, že jsem neschopná a pod. Pak   převzal  roli navigátora on.... pán tvorstva. Pak  se stala  naše společná  cesta  autem  utrpením. Manžel   zastavoval  u každého patníku,  lidí  u silnice se  ptal  na cestu.  Do  cíle  s   manželovou navigací dorazila  naše  rodinka s tří hodinovým zpožděním.

Dnes je vše v pohodě . Do aktuální  české navigace si dáte trasu kam se  chcete dostat , nikde  nebloudíte, nikoho se    neptáte na  cestu a ani na  místo. Ale   pokud  není  navigace aktuální ,  to  pak vidíte, jak se  otáčejí kamiony   v jednosměrné ulici, couvají do křižovatky, otáčejí se   na polních cestách a pod.

Závěr.   Příhod  z cestování mám hodně. Cestování po zemích Evropy , Asie obohatilo   můj  celý život. Ale  .. byla jiná doba.

Hezký  den  Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

K tomuto tématu již příspěvky neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou přispěvatelku jsem se rozhodl odměnit zdobičkou Tescoma Delícia v hnědém provedení a které dvě další obdrží 2.000 extra bodů do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama