Žiji v malém městečku - někdo by ho nazval spíš vesnicí, ale přesto nese tento hrdý titul již téměř 1000 let. Takže řekněme, že bydlím na maloměstě. Nikdy jsem se veřejného života nijak zvlášť nezúčastnila, víc času jsem vždycky trávila v našem tehdy okresním městě, kde jsem pracovala, měla víc kontaktů, je tam víc možností kulturního vyžití atd.

Po roce 1989 jsme získali možnost svobodně volit a více tak ovlivňovat dění v našem okolí. No, určitě máte různé zkušenosti a na mnoha místech je to podobně jako u nás. Voleb se sice účastním pravidelně, protože můj názor je takový, že kdo nevolí, neměl by potom kritizovat ty, kdo byli zvoleni. Ale určitá skupina tzv. "nezávislých" politiků sedí na radnici již řadu let (včetně svých úředníků) a vždycky znovu dokáží nasbírat většinu hlasů (dost zajímavými způsoby), i když si myslím, že jiní by toho pro město mohli dělat mnohem víc. Vyskytly se i téměř kriminální machinace s majetkem města, ale "kdo umí, ten umí" :o)

Předvolební kampaň jsem ještě nezaregistrovala, protože jsem delší dobu nebyla doma a ve městě jsem od svého návratu nebyla. Ale vím, koho budu volit, takže já osobně bych peníze na předvolební kampaň (aspoň její větší část) investovala rozumněji. Například na opravu silnic, které máme v hrozném stavu.

V jedné diskusi už jsem o tom psala, ale nedá mně to, abych nezopakovala vtipnou historku z předvolebního období. Blížily se celostátní volby a ve městě se začaly rojit billboardy. Strana ODS na tom svém měla kromě svých představitelů modrou šipku a nápis Cesta správným směrem nebo něco v tom smyslu. V našem městě došlo ke "kouzlu nechtěného", kterým se ještě dlouho bavila většina obyvatel. Jeden z billboardů byl totiž náhodou umístěn tak, že modrá šipka ukazovala na místní nevěstinec :-)

Celkově naše město v posledních 15ti letech samozřejmě vzkvétá, podobně jako většina našich měst, ale z velké míry je to zásluhou obyvatel, kteří zvelebují své domy, ať už soukromé nebo prodejny, provozovny, atd.
V posledních letech jsem se začala více zapojovat do života našeho města, protože spolupracuji s místní knihovnou a Kulturním klubem - pomáhám jim sehnat peníze na počítače, dělám granty na programové vybavení knihovny, pracuji na webových stránkách knihovny apod.

Víc mě napadne (jako obyčejně) až svůj příspěvek odešlu, takže toť vše.

monca13


Děkujeme za zajímavý a výstižný příspěvek.

Jak je to u Vás, milé ženy-in? Také máte na magistrátě "stálé obsazení"? Myslíte si, že je to úspěšností politiků, nebo nekalými praktikami, kterých užívají? Máte nějaké zajímavé zkušenosti s magistrátem, volbami nebo předvolební kampaní? Podělte se s námi o ně! A nezapoměňte na fotky :)!

redakce@zena-in.cz

Reklama