Nové pomůcky Fiskars nabízejí vítanou pomoc každému, kdo se umí ohánět sekerou. Dvě vylepšené mačety sapiny, hák na klády, kleště na klády a pás na pomůcky Fiskars splní vše, co amatérský dřevorubec potřebuje ke zdárnému provedení práce.

Fiskars sapiny WoodXpert™Novinka v sekci zpracování dřeva Fiskars sapiny WoodXpert™ XA2 a XA22 s krátkými a dlouhými ultralehkými držadly pro jedno a obouruční držení, jsou nyní k dispozici pro všechny náročné práce. Obě se pyšní ostrými, tvrzenými ocelovými zobáky se zubatými hranami, garantující pevné zahryznutí do jakéhokoliv kusu dřeva, a to i v mrazech.

Jediné máchnutí obvykle stačí k pevnému zakousnutí do dřeva, což platí i pro těžší kusy, se kterými se nejlépe manipuluje dlouhou sapinou. Obě sapiny se pyšní stejným, hluboce prohnutým, cylindrovitým držadlem pro lepší úchyt, zatímco SoftGrip™ povrch v místě držení a ultra lehký materiál zajišťují skvělý úchyt.

Mačety jsou základní pomůckou ve výbavě každého dřevorubce. Nové mačety Fiskars WoodXpert™ XA3 a XA23 ve své dlouhé a krátké podobě mají obráceně zahnuté ocelové ostří pro lepší řez s ještě přesnějším vyvážením. Vylepšené zahnutí u modelů XA3 a XA23 je ideální pro lehké sekání, manipulaci, osekávání větví a stínání rostlin a vysoké trávy.

Při držení obouruč pomáhá dlouhý nástavec ergonomii a síle při zvýšené rychlosti švihu pro stříhání tlustších větví. Kratší verze je pak ideální pro jednoruční použití a pasuje perfektně do pásu na pomůcky. Obě mačety se pyšní stejným ultra lehkým držadlem s hluboce prohnutým držadlem pro pevný úchyt a zamezení vyklouznutí.

Vylepšený hák na klády z řady Fiskars WoodXpert™ zaujme držadlem sytě oranžové barvy, které skýtá dostatek prostoru pro všech pět prstů a zajišťuje tak pohodlnou manipulaci díky rovnoměrnému rozložení tlaku, což člověk ocení zejména během delších lesnických pracích. Ergonomický, ultralehký hák z borové oceli si získá vaše srdce svými rozměry, díky kterým se lehce dostane pod jakékoliv klády, zatímco jeho zubatý povrch zajistí pevné uchopení i mokrých či zmrzlých klád. V ceně háku na klády je kvalitní pouzdro, které ideálně ladí s pásem na pomůcky Fiskars WoodXpert™ a umožňuje mít veškeré nářadí Fiskars v okamžitém dosahu. Pás je navržen s novým Quiklock Tri-Glide zámkem pro pouzdra, díky kterému je připoutávání a odpoutávání přídavných pouzder hračka.

Pro manipulaci s menšími kládami jsou kleště na klády Fiskars WoodXpert™ neocenitelným pomocníkem. Kleště z borové oceli s ostrými konci, s vylepšenou geometrií a zubatým povrchem pomohou lehce zvednout klády a stejně tak bezproblémové je jejich otevření, a to díky jednoručně ovladatelnému patentu. Stejně tak držadlo SoftGrip garantuje komfortní manipulaci. Jak hák na klády, tak i kleště na klády jsou prodávány s kvalitním pouzdrem pro lehké zavěšení na pás na pomůcky Fiskars WoodXpert™. Pomůcka obsahuje i přezku pro bezpečné skladování a lehké zavěšení na pás na pomůcky.

Fiskars je předním světovým dodavatelem spotřebního zboží pro domov, zahradu a outdoor. Skupina má silné portfolio důvěryhodných mezinárodních značek zahrnující Fiskars, Iittala, Gerber a Buster. Společnost byla založena v roce 1649 a je uvedena na burze NASDAQ OMX Helsinki. Zároveň je nejdéle fungující společností ve Finsku. Fiskars zaznamenal v roce 2012 čisté tržby ve výši 748 milionů EUR a zaměstnává zhruba 4 100 lidí ve 20 zemích. www.fiskarsgroup.com

WoodXpert™Mačeta WoodXpert™ XA3
Cena: 1 100 Kč

 

 

 

WoodXpert™Mačeta WoodXpert™ XA23
Cena: 1 880 Kč

 

 

 

WoodXpert™Sapina WoodXpert™ XA22
Cena: 1960 Kč

 

 

 

WoodXpert™Sapina WoodXpert™ XA2
Cena: 1 180 Kč

 

 

 

WoodXpert™Víceúčelový opasek WoodXpert™
Cena: 680 Kč

 

 

 

WoodXpert™Hák na klády WoodXpert™
Cena: 870 Kč

 

 

 

WoodXpert™Kleště na klády WoodXpert™
Cena: 1 100 Kč

Reklama