„S Evou jsme byly dlouhá léta v kontaktu skoro denně a několikrát týdně jsme se i vídaly. První rok a půl po narození dětí jsme si ještě byly docela blízké a skutečně jsme chodily na ty plánované procházky a často jsme se navštěvovaly. I když už od začátku se začaly vynořovat rozdílnosti v přístupu k dětem a výchově,“ popisuje Anna.

6418484215b79obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Zpočátku to podle ní byly jen drobnosti. Zatímco Anna dávala dceři příkrmy od začátku lžičkou, Eva se rozhodla pro takzvanou metodu BLW, kdy dítě dostane kousky potravy, samo se rozhodne, co chce a ochutnává.

„Eva na mě měla nějaké řeči ve stylu, že nucení lžičkou je zastaralé, ale nějak jsem to neřešila. Nerada se pouštím do nějakých sporů. Jenže témat, v nichž se, jak jsme zjistily, rozcházíme, se začalo objevovat čím dál tím víc. Zatímco já se při nemocech spoléhám na klasické léky, Eva věří homeopatikům. Dívá se na mě skrz prsty, že používám klasické plenky, protože ona kupuje výhradně ekologičtější varianty. A když jsem se jí párkrát svěřila, že dcera měla k obědu kupovanou skleničku s příkrmem, viděla jsem v jejích očích naprosté opovržení,“ tvrdí Anna.

Přestože se mohlo zdát, že je děti ještě více spojí, původně nerozlučné kamarádky se začaly odcizovat. Napětí mezi nimi navíc před dvěma měsíci vyvrcholilo a ony se od té doby neviděly a ani spolu nemluvily. Vypadá to, že s přátelstvím je konec.

„Když jsme byly u Evy na návštěvě, její syn se v průběhu hraní přitočil k mojí dceři a praštil ji. Čekala jsem, že Eva nějak zareaguje a okřikne ho, ale dělala mrtvého brouka. Jenže když její syn uhodil dceru podruhé a Eva stále mlčela, neudržela jsem se a obořila se na něj, že tohle se nedělá. Eva se na mě obrátila s naštvaným výrazem a seřvala mě, že nebudu její dítě vychovávat a že je mám nechat, ať si to vyřeší mezi sebou. Její volná výchova je pro mě nepochopitelná, takže jsem sbalila sebe i dceru a odešly jsme a od té doby jsem se Evou nebyla v žádném kontaktu. Moc mě to mrzí, ale rozhodně nebudu ta, která se přihlásí jako první,“ uzavírá Anna.

Zdroj: respondentka Anna

Čtěte také: