Při výběru plavek je vhodné vzít v úvahu typ postavy. Něco jiného bude slušet většímu zadečku a něco jiného většímu poprsí. Důležité je nechat vyniknout přednosti a schovat případné nedokonalosti. Myslete také na kvalitu plavek. Vyplatí se do nich investovat, aby vydržely nápor slané vody, vln, slunce, písku i chlóru. 

Pro menší prsa

Poměrně jednoduché to mají ženy s menším poprsím. Mohou si dovolit velké množství střihů. Pokud je vaším cílem poprsí zvětšit, volte plavky s volánky a ve výrazných barvách, popřípadě s výstuží. Naopak se vyvarujte těm tmavým, které by poprsí spíše opticky zmenšily.

Na foto zleva: Urbanstore (949 Kč), Zoot (649 Kč), Urbanstore (1 049 Kč), Urbanstore (647 Kč), Zoot (549 Kč)

Pro větší prsa

Na volánky by si na druhou stranu měly dát pozor ženy, které si v oblasti dekoltu přidávat nechtějí. Pro větší prsa je důležitá stabilita, proto je vhodné je oblékat do plavek s kosticemi či podpůrnou výstuží. Dobře poslouží také široká ramínka.

Na foto zleva: Timo (1 819 Kč), Timo (1 779 Kč), Timo (1 249 Kč)

Pro větší bříško

Ženy, které trápí větší bříško, mohou sáhnout po typu plavek, kterému se říká tankini. Svým střihem připomínají tílko, ale vypadají velmi efektně. Vyplatí se také zvolit spodní díl s vyšším pasem.

Na foto zleva: Triola (1 199 Kč), Triola (699 Kč), Triola (1 199 Kč)

Pro větší zadeček

Kalhotky s vysokým pasem jsou vhodné také pro ženy s širšími stehny, boky a větším pozadím. Okolí můžete zmást také tím, že si pořídíte tmavý spodek a výraznější vršek, abyste pozornost přihlížejících soustředila směrem nahoru.

Na foto zleva: Tezenis (349 Kč), Timo (429 Kč), Triola (599 Kč), Triola (299 Kč)

Pro všechny

Chybu neuděláte ani s jednodílnými plavkami, u kterých nehrozí, že by z nich vykukovalo, co nemá. Navíc se hodí pro většinu postav. 

Na foto zleva: Swimsuit.cz (1 699 Kč), Triola (799 Kč), Urbanstore (599 Kč)

Přečtěte si také:

Reklama