ü       Myčka nádobí je úspornější - potřebuje k provozu 5x méně vody a 2x méně energie ve srovnání s ručním mytím nádobí, a proto můžete ušetřit až 3 000 korun ročně. To znamená menší výdaje za vodu a energii!

ü       Myčka nádobí šetří Váš čas - během roku vám může myčka ušetřit až 25 dní!

ü       Vždy máte uklizenou a čistou kuchyň - díky myčce získáte až 2 mmísta navíc a Vaše kuchyň bude vždy čistá a uklizená.

ü       Šetříte pokožku vašich rukou - vaše ruce nebudou v každodenním kontaktu s chemickými prostředky a zůstanou krásné.

 

Myčka nádobí dnes patří k základnímu vybavení kuchyně stejně tak jako dřez. Šetří čas, spotřebuje méně vody a energie, šetří místo v kuchyni a Vaše ruce před útokem saponátu. Navíc mytí nádobí v myčce je podstatně hygieničtější než klasické ruční mytí. Pokud plánujete koupi nové myčky nádobí, je třeba zvážit několik významných faktorů a najít takovou, která bude skutečně splňovat ty nejvyšší nároky uživatele.

 

Odpůrci myček vám budou tvrdit, že provoz myčky nádobí je drahý, mytí trvá dlouho a nádobí se stejně nemůže pořádně umýt. NEVĚŘTE TOMU! Nové typy myček  toho umějí opravdu hodně. Samozřejmě potřebujete vědět, kam myčku umístíte, tedy kolik místa máte k dispozici, a podle toho zvolit buď šířku 45 nebo 60 cm. Zda je možné spotřebič vestavit přímo do linky, nebo budete potřebovat volně stojící. Uniknout vaší pozornosti by však neměla ani spotřeba vody a energie.

 

Spotřeba vody a energie AAA

V dnešní době už čisté nádobí nestačí. V moderní době se moderní spotřebič musí vyrovnat s různými moderními materiály. Zvláštní programy dobře pečují o různé hrnce a pánve a zajišťují nejlepší výsledky jejich mytí. Myčky nádobí energetické třídy AAA mají nejnižší spotřebu energie a jsou nejúčinnější při čistění a sušení nádobí. Životní prostředí a Vaše peněženka budou velmi vděčné! Tato nejlepší účinnost činí z myček nádobí Electrolux skutečně spotřebiče s nejlepším výkonem.

Spotřeba vody kvalitní myčky se pohybuje mezi 14-17 litry na jedno mytí, nejlepším myčkám stačí dokonce jen 13 litrů. Spotřeba elektrické energie u běžné myčky činí v průměru 1,1 kWh za jedno mytí, u myček energetické třídy A dokonce jen mezi 0,8 až 1,05 kWh. Účinnost mytí a sušení se hodnotí podle norem EU a označuje se písmeny A až G, přičemž A označuje dokonalé mytí a sušení.

 

Účinnost a výsledky mytí nádobí

Vývoj nových mycích prostředků si vyžádal také nové techniky mytí. Co nejlepší výsledky mytí nádobí umožňuje revoluční a unikátní prostředek do myček nádobí  Calgonit Quantum, skládající se z prášku s integrovanou funkcí soli, gelu s integrovanou oplachovací funkcí, PowerBallu a prostředku pro ochranu skla. Každá složka je obsažena v odlišné komoře v plně rozpustném obalu. Quantum je vyrobené tak, že každá složka se uvolní postupně. Tento proces umožňuje jednotlivým složkám působit nezávisle na sobě k dosažení lepšího výsledku, místo aby potlačovaly jedna druhou. Více informací o dalších produktech naleznete na webových stránkách www.calgonitinfo.cz .

 

Hlučnost
Pro dobrou myčku je klíčovým předpokladem nízká míra hlučnosti. Zvláště v dnešní době, kdy je trendem přeměnit kuchyň na kuchyňský kout spojený s obývacím pokojem. Potom budeme myčce vděční za to, že nás neruší při sledování televize, během práce, zábavy či konverzace. Hlučnost myček Electrolux se pohybuje na hranici šepotu - 47dB, u myček AEG-Electrolux je to dokonce 41dB.


Flexibilita
Kritérium flexibilita zahrnuje např. možnost poloviční náplně (6 sad nádobí), což ušetří průměrně asi 35 % vody a energie ve srovnání s programem pro všech 12 sad. Hledejte myčky se systémem Fuzzy logic, který bude v tomto ohledu vždy myslet za Vás. Fuzzy logic umožňuje automatickou regulaci spotřeby vody dle množství nádobí v myčce. Flexibilita také umožňuje podle potřeb přestavět interiér myčky, např. nastavit výšku horního koše pro nádobí apod.


Koše FlexiForm

Nová revoluční koncepce košů Váš život ještě více usnadní. Nová koncepce byla vyvinuta tak, aby přesně odpovídala Vašim potřebám. V nabídce jsou spodní a vrchní koše.

 

Programy, které nesmějí u myček nádobí chybět

Normální: tento univerzální program je určen pro běžně zašpiněné jídelní a varné nádobí se zaschlými zbytky jídla. Mytí probíhá při teplotě 65 °C s běžnými mycími prostředky. Obvykle lze zvolit, zejména u mytí sklenic a plastového nádobí, variantu BIO 50 °C.

 

Intenzivní program 70 °C: myje silně zašpiněné jídelní i varné nádobí se zaschlými
a houževnatými zbytky jídla bílkovinného nebo škrobovitého původu. Spotřebovává asi
o třetinu více energie a vody než normální program a účinnější mycí prostředky.

 

Jemný program: určen zejména pro šetrné mytí skla. Pracuje s teplotou jen kolem
45 °C a u myček s logikou zvyšuje automaticky tvrdost vody na 5 °D, aby nedocházelo k usazování alkalických iontů na skle, jež se jeví jako našedlý povlak.

 

 

Aktuality, novinky, hry, testy, rady, porady a ještě mnohem více naleznete na specializovaných stránkách o myčkách nádobí www.dodish.eu  pod českou vlajkou.