Čtenářka Iva K. píše, že mamince na mateřské dovolené nezbývá nic jiného, než si povídat s věcmi, když je doma pořád sama. Dokonce i s miminkem si občas povídá prostřednictvím plyšových hraček...

Mluvit s věcmi je normální a jste-li maminka na mateřské, tak vám ani nic jiného nezbývá. To tvrdí čtenářka Iva K.


Krásný den, ženy-in.

Povídám si s věcmi od rána do večera. Co mi taky jiného zbývá, když jsem doma sama s malým mimčem. Neustále třeba doma hledám mobil. Párkrát se mi už stalo, že jsem na něj volala jak na psa a ptala se ho, kde se zase zatoulal. S kytkama si povídám taky často. A to hlavně když jsou povadlé. Na otázku, jestli nechtějí zalít, mi sice neodpověděly, ale já to poznám i bez nich. Mé staré pračce jsem domlouvala tak dlouho, aby ani nezkoušela vytéct během praní, nebo půjde do starého železa. Párkrát to zkusila a mé výhružky nabraly reálný směr. Od vánoc máme novou pračku. Na ní jsem už milejší. Ona na mě taky. Neteče. Po vyprání hraje milou melodii a během ždímání se mi už neprochází po kuchyni. Jen si vždy konec programu naplánuje na tu nejnevhodnější dobu. Zvoní pošťačka, malý chce nakrmit, přebalit, do toho volá mamka a já milé pračce skoro nadám, že si bude muset počkat. Ať nezavěšuje, je v pořadí.
Poslední dobou se bavím, malým loutkovým divadlem s Natálčinýma plyšákama. Hračky sice nemluví, ale malému je to fuk a strašně rád pozoruje břichatého pejska, který se producíruje po gauči, skáče kotrmelce a dává mu pusinky. Mluvím na malého prostřednictvím toho pejska a to se mu strašně líbí. Jak má špatnou náladu, tak tohle představení ho z ní vždy dostane.Většinou si otázku jen pomyslím, ale někdy mluvím nahlas, abych slyšela aspoň svůj hlas. Na mateřské se opravdu blbne. Jednak z toho, že člověk je věčně sám a vykolejený z kolektivu. Jednak z dítěte, který si nárokuje každou minutu a chce hned a všechno. Pak se mi nikdo nemůže divit, že mluvím sama se sebou nebo s věcmi. Ono i povídání s mimčem je podobné. Neodpoví mi, ale zase se zasměje, nebo dělá šklebíky. Tak je aspoň sranda.

Iva K.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2012: Mluvíte s věcmi?

  • Mluvíte s věcmi? A s jakými? Co jim říkáte? Kdy jste naposledy s nějakou věcí mluvila?
  • Připadají vám lidé, co mluví s věcmi, trochu šílení? Nebo to považujete za normální?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte nejpozději 11. 4. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a také šanci na získání pěkného dárku: slevového poukazu 1.000 korun do prodejen hodinek 4PM (FOR POSITIVE MOMENTS) k odběru značkových hodinek Axcent of Scandinavia a JetSet.

poukaz

Reklama