Chystáte se na hory a bojíte se, že bude kočárek stávkovat a zapadávat do sněhu? Zkuste sáňky. Martina z blogu Akční rodiče nám prozradí své zkušenosti.

sáňkování

Na horách vládne ladovská zima, všude závěje krásného prašanu. Krása střídá nádheru a my si ji mohli minulý víkend po dvou letech opět naplno užít. Terezka si totiž do Jizerek pozvala rozmazlovací četu v podobě babiček a dědečka. Ale ani spolu nezaháleli, a když my sjezdovali nebo běžkovali, výletili a užívali čerstvého vzduchu.

Sáňky místo kočárku

Už první večer se ukázalo, že tlačit kočárek v těch sněhových muldách je doslova utrpení (i s terénními kolečky). Naštěstí má Terezka skvělé akční prarodiče, které napadlo půjčit sáně. Musím se přiznat, měla jsem trošku obavy – hlavně o ně.

Ale nakonec jsme vyhodnotili, že je to skvělý nápad. Do konstrukce sáněk jsme vložili celou vložnou tašku z kočárku s teplým fusakem, navrch se dala pláštěnka proti padajícímu sněhu a už se frčelo.

kočárek

Základem je dobrý plán

I přesto, že jsme měli celý víkend plnou podporu a hlídání, kojit musím stále já. Ale i během tří až čtyřhodinových intervalů se dá hodně stihnout a motivace „Přeci nenecháš vlastní dítě hladovět“, funguje skvěle.

sáňky místo kočárku

Foto: autorka a Shutterstock

Tipy a triky:

  • Sáňky jsou skvělý nápad – pokud mimčo ještě neumí sedět, tak ideálně v kombinaci s vložnou taškou do kočárku.
  • Nezapomeňte pláštěnku – vložná taška není chráněna žádnou stříškou.
  • Sáňky jsou nižší než kočárek a odspodu jde větší chlad. Doporučuji vložit do vložné tašky pod fusak ještě deku (bude se pak hodit i do restaurace) a dítko o trošku více obléknout.

Další inspiraci, jak zůstat i s dětmi akční, najdete na blogu Akčních rodičů.

Martina pro vás také napsala:

Reklama