Vážená redakce a milé ženy-in!

Dnes mne trochu zlobí moderní technika, ale rozhodně mě to nedonutí k tomu, abych se alespoň několika řádky nepokusila napsat o mém vztahu k moderní technice.

Dělám v oboru výzkumu, takže kromě běžné moderní techniky, mezi kterou stále ještě mnoho lidí řadí PC, mobilní telefon, používám i techniku skutečně drahou a šikovnou.

V laboratoři obsluhuji dva stroje, které ač jsou samy dost chytré, bez lidské hlayv nic neudělají. Jedná se o přístroje, kde se dělí látky a potom se detekují - jsou to kapalinové chromatografy s nepříliš obvyklými detekčními technikami. Nebojte, nebudu na Vás chrlit žádné odborné termíny, jen snad ráda podotknu, že mě ta práce s nimi baví. Ano, někdy je potřeba něco opravit, někdy něco nejde, jak by člověk chtěl, ale to už je život. A já se popravdě na spoustu věcí nebojím vzít šroubovák a podívat se na to, kde je ten problém schován. Moc mě to baví... Jelikož jsem teď nemocná, tak už se těším, až půjdu do práce ze těmi mými mašinkami, se kterými si někdy i povídám (ono, každý chce, aby byl někdy pochválen, a u přístrojů je to úplně stejné).

Výše zmiňované přístroje jsou v ceně dvou milionů za každý... a neříkají mi paní :) Jen je obsluhuji. Mám však u sebe i něco podobně dokonalého, co mi paní říkat bude. Je to inzulínová pumpa, pro kterou jsme se s paní doktorkou rozhodly před Vánoci, jako pro řešení mé neuspokojivé léčby diabetu. Na pumpičku budu z inzulínových per převedena na začátku února a už se opravdu těším (to převedení teď trochu oddálila moje viróza). Bude mi dávat celý den inzulín - ne sice sama, naprogramovat ji budeme muset po dohodě s mojí lékařkou, ale mé tělo bude přijímat inzulín pdoobně jako každá zdravá z Vás. A co mě nejvíce těší je i to, že můj přítel o ní prohlásil, že ji bude milovat jako mě. Už se moooc těším :)

Takže moderní technika kolem mne? Ano, každodenní život, každodenní radost a někdy i starost - ale co bychom si někdy bez toho počali?

Krásný den Vám všem přeje

bokul


Děkujeme za pěkná příspěvek a také přejeme krásný den :).

redakce@zena-in.cz

Reklama