Zatímco maminka dovolí svým dvěma synům téměř vše, jejich tatínek je zastáncem přísné výchovy. A právě to je nejčastější příčinou hádek obou rodičů. Adam klukům vůbec nic nedovolí, pořád je sekýruje, a když je nejhůř, rozhodně se nebojí přikročit i k fyzickým trestům. To já ale z duše nesnáším a neschvaluji. Nejsme přeci ve středověku! Snažím se řešit vše v klidu a domluvou, vysvětlováním. A tak se kvůli rozdílnému pohledu na věc s manželem vždycky rafneme. Samozřejmě ne před dětmi, snažíme se vyříkat si to někde v ústraní. Ale stejně nedokážeme úplně předejít tomu, aby si nevšimly, kdo z rodičů stojí na které straně barikády,“ přemítá Radka, kterou daná skutečnost velmi trápí. A rozhodně ne jen kvůli hádkám s manželem. Bojí se, aby se na synech přísná výchova jejich otce negativně nepodepsala.
5cde8fde00d37obrazek.png

„Hrozně jim tím sráží sebevědomí. Dělá z nich poslušné puťky bez vlastního uvažování a zodpovědnosti. Copak jsou psi, aby poslouchali na slovo? Adam si nejspíš vůbec neuvědomuje, že jsou naprosto stejné lidské bytosti s názorem jako je on nebo já. Jenže to mu nejspíš nikdy nevysvětlím,“ zoufá si Radka a lituje, že téma výchovy dětí nepřišlo na pořad dne ještě před svatbou.

„Vůbec mě tehdy nenapadlo něco takového rozebírat. Ostatně neznám nikoho, kdo by tohle dopředu řešil. Dnes mě to ale mrzí a doporučuji všem ženám vyříkat si pohled na výchovu dětí s nastávajícím dopředu. Kdybych tehdy věděla, co vím dnes, nejsem si vůbec jistá, zda bych si Adama kdy vzala,“ dodává zklamaná Radka.

Čtěte také:

Reklama