Hodně často si při nákupech všimnu, že muži útočí na své manželky a pobízejí je k rychlejším nákupům. Hlavně, aby už byli pryč. Když se k těmto scénám přimotají ještě jejich malé a brebentící děti, není výjimkou vidět mezi regály scénky jak vyšité.

Proto jsme se zeptali:

 

Jakpak probíhají u vás společné nákupy?

 

Soňa, 29 let, s manželem 3 roky:

To je dobrá otázka. Řešíme toto stále dokola a já jsem z toho už nešťastná.

Pokaždé je to totiž stejné. Vyrazíme na nákup a manžel je už na parkovišti nervózní, když není volné místo hned na kraji. Pak mě u každého zboží pobízí, ať to vezmu a můžeme už jít. Nechápe vůbec, že si chci vybrat. Já vím, že by to šlo rychleji, ale nákup si užívám a z nabídek mnoha druhů stejného typu zboží si chci pořádně vybrat. Máme tříleté hyperaktivní dítě, které do toho většinou řičí a poskakuje ve vozíku. Tyto situace jsou často tak napjaté, že vše skončí hádkou... Já, že jsem si v klidu nenakoupila, a on, že tam trpěl tak dlouho…

 

Blanka, 43 let, s manželem 6 let:

Naše nákupy probíhají celkem klidně. Můj muž jde nejdříve se mnou a volně se ode mě odpojí u elektroniky. Probírá se tam cédečky, kabely a kdo ví čím ještě, a potom mě vždycky nějak najde. Když se ho ptám, jak mě vždy tak rychle v rozlehlých halách hypermarketu vyčmuchá, říká, že je na mě spoleh. Prý se zaseknu vždy na stejných, osvědčených místech…

 

Milena, 50 let, s manželem 20 let:

O tom mi vůbec nemluvte. Mám netrpělivého a nervózního manžela a trvalo nám dlouho, než jsme se ohledně nákupů dohodli. Léta jsme se v obchodech hádali, až jsme konečně našli řešení. Na nákupy jezdím sama, nákup naložím do auta, a když přijedu před dům, akorát na muže zatroubím. Nákup vynese a uklidí. Teď už jsme oba spokojeni.

 

Zorka, 34 let, s manželem 7 let:

Vyprávěním o společných nákupech s mým mužem obvykle bavím celou společnost. Můj manžel nákupy nemá rád, to se jistě dá pochopit. Ale co v prostorách hypermarketů vyvádí, již kde kdo nepřejde jen tak.

On se totiž odreagovává. Například se vozí na nákupních vozících jako na koloběžce. Pěkně se odrazí a projíždí mezi regály. Při jeho výšce necelých dvou metrů a váze přes sto kilo, je vozítko s ním vcelku rušivým elementem.

Pak také hází lidem do vozíku zboží, velmi oblíbeným artiklem pro tyto hrátky, je třeba velké balení prezervativů. Číhá potom u pokladen a dívá se na ty překvapené výrazy ženských, které vysvětlují pokladním, že nechápou, kde se to v jejich vozíku vzalo.

Chodit s mým mužem na nákup, je opravdu dřina. Ale už jsem si zvykla..

 

 

Napište nám, jak se chová ten váš muž v obchodech.

Ať všechny víme, že jsme na tom vlastně stejně... To člověka uklidní, ne?

Reklama