Děkujeme za příspěvek, který nám poslal čtenářka Heligona. Dnes poprvé se jedna z vás svěřila s tím, že s mámou neměla dobré vztahy. Pojďte si přečíst její zpověď.

Asi tady budu dnes výjimka, protože s mamkou moc dobré vztahy nemáme. Nikdy jsme si moc nerozumněly a dodnes si myslím, že to, že jsem v 18-ti odešla z domu, bylo to nejlepší, co jsem vůbec mohla udělat. Jsme velmi protikladné povahy a obě jsme docela výrazné osobnosti, takže je možná lepší jít si z cesty. Přesto mi dnes vytanulo na mysli pár historek, a o ty bych se s vámi ráda podělila.

Jednou z jejích výrazných rysů je, že vždy musí být po jejím. Žádný jiný názor nepřichází v úvahu. Jednou jsme se odněkud vraceli autem, taťka řídil a shodou okolností jsme jeli přes vesnici, kde bydlel děda. A máti, že se za ním stavíme. Taťka nechtěl. Po pár kilometrech křiku máti prohlásila: Pojedeš tam, nebo zatáhnu ruční brzdu. Nejel. A během chvíle jsme plavným skokem zapíchli škodovku do příkopu. K tomu dědovi jsme se nakonec dostali, prosadila si svou.

Další věcí je její obrovská pracovitost. Nějaké odpočívání nebo lelkování nepřichází v úvahu. Za jejího mládí bylo běžné, že se po základce hned šlo dělat a studovalo se večerně. Tehdy prý chodila pracovat na šestou ranní a pracoviště měla ve 14. patře. Páter noster však jezdil až od sedmi, tak prý každé ráno šlapala těch 14 pater a ani se skoro nezadýchala. Kam prý se já na ni hrabu.

No a protože nikdo není dokonalý i moje maminka občas něco pozapomněla. Jednou se nám doma začal šířit hrozný smrad. Nikdo netušil, odkud to jde a hledali jsme marně. Až si nakonec maminka vzpomněla, že před týdnem kupovala kvasnice, které si vesele stále nosí v tašce. No chudáci spolupracovníci. Na tuto historku vzpomínáme dodnes, přestože je to už nějakých 20 let, co se udála.

Hezký den, Heligona.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

S odstupem času každé ostří otupí. Já čekala nějaké velké rozbroje, a ony jsou to docela vtipné historky.

Pošlete nám také něco o své mamince? Co tady ještě dnes nepadlo? Vzpomeňte si na něco, o čem dnes ještě nebyla řeč a napište. Ještě máte čas, téma pokračuje.

redakce@zena-in.cz

Reklama