Tak a je to na spadnutí, už se konečně dozvíme, kdo dostane Českého lva a za co.

Sobotní přímý přenos 3. 3. z udílení cen České filmové akademie přinese letošní rozlosování nejlepších českých filmů. O ničem jiném se v podstatě nedá ani hovořit, protože filmů se v české kotlině natočí právě tolik, aby se mezi ně rozdistribuovaly rovnoměrně ceny. Snad jedině herecké kategorie mohou skýtat jakousi objektivitu, ale i zde jsou často opakována stejná jména.

Opravdový a zajímavý souboj skýtá v hlavních kategoriích snad jen Lev za hlavní mužskou roli, kde se utkají Jiří Langmajer, Jiří Schmitzer a Oldřich Kaiser (povšimněte si, že nejlepší čeští herci letos mají německá jména).

Naopak velmi nudná a jakoby z povinnosti je kategorie režisérská. Hřebejk, Menzl a Ondříček. Bohužel se nedá předpokládat, že by poslední jmenovaný obstál v konkurenci obou dinosaurů (i když je mladší a rychlejší a i když Grandhotel je film vcelku povedený). První dva režiséři mají na svojí straně jak mínění lidu, tak zásluhy – bohužel už ne filmy, nad kterými by se dalo jásat.

O nejlepší film se perou právě snímky jmenovaných režisérů a vybrat z nich ten nejlepší by asi bylo skutečně nejlépe losem. Všechny se vyznačují věrností k české filmové škole plné patosu (dokonce i Ondříček opouští svoji mladistvou pózu a vrhá se do náruče nostalgie), takže řeč o „nejlepším filmu“ bude mít tak trochu hořký tón.

Naštěstí Čeští lvi nejsou jen filmy, ale i sponzoři, takže chuť si můžete spravit třeba tentokrát bez jakýchkoli dalších narážek nejlepší irskou whiskey Jameson, která český film podporuje už několik let.

Jameson podporuje filmovou tvorbu po celém světě. Zaměřuje se na filmové projekty, jejichž cílové publikum se shoduje s charakterem a hodnotami značky Jameson. Důležité jsou významné osobnosti spojené s filmem a také nezávislost, kterou film tvůrcům dopřává. Jameson je partnerem Filmového festivalu Tribeca v New Yorku, který založil herec Robert De Niro, i dalších významných filmových přehlídek, například Mezinárodního filmového festivalu v Dublinu nebo Mezinárodního festivalu krátkých filmů v Řecku. Filmy jsou po celém světě oceňovány v rámci JSFA Jameson Short Film Awards (v Česku například na Mezinárodním festivalu animovaných filmů ANI fest v Třeboni v roce 2005). Právě na rozšířenou celosvětovou tradici navazuje podpora filmů ze strany Jameson také v České republice.

Český lev a Jameson spolu již pátým rokem
Jameson podporuje, tradičně jako jeden z hlavních partnerů, také výroční filmové ceny Český lev udělované za rok 2006. Spolupráce mezi Českým lvem a whiskey Jameson vychází z kvalitní a dlouhotrvající spolupráce mezi Jameson a tvůrci českých filmů. Jameson podpořil kromě jiných i několik velmi úspěšných českých snímků jakými jsou:
Kráska v nesnázích 2006 (režie Jan Hřebejk)
Příběhy obyčejného šílenství 2005 (režie Petr Zelenka)
- Český lev v kategorii Nejlepší zvuk
- Český lev v kategorii Vedlejší mužský herecký výkon

Více se o této jedinečné whiskey dozvíte na www.jameson.cz

 

 


 

Reklama