Nejlépe se panoramata okukují, když cestujete pěšky. Tento výlet letos už asi nepodniknete (i když v italském Lüsen je tento týden ještě příznivých 13 stupňů), ale příští jaro na vás louky budou svítit určitě takto zeleně.   

O tom, že nejlepší je děti utahat na túrách, jsme již psali, a protože se nám to osvědčilo, vyrazili jsme s nimi ke krásné horské chatě Kreuzwiesenalm, kde nás čekala ochutnávka místního sýra.

Za výchozí místo jsme si zvolili parkoviště Schwaiger Böden a vydali se po červenobílé značce 2A. Před námi byla lesní cesta, která se vlnila mezi kopci. Občas se krajina otevřela a naskytl se vám neuvěřitelný výhled na jihotyrolské kopce.

značka

Na odpočinek bylo času dost.

tatranky

kráva

Zhruba po hodince a kousek, kdy překonáte nástrahy v podobě přehrazení i horského potůčku, se ocitnete na loukách a uslyšíte cinkání zvonců majitelek zeleňoučké trávy.

lezení

Chatu Kreuzwisenalm máte na dohled.

chalupa

Rodina Hinteregger zde trvale nebydlí, ale téměř denně sem dojíždí a starají se o místní restauraci, stádo krav a mléko, které nadojí. To zpracují k vlastní výrobě másla a sýrů.

Johannes

Johannes, syn majitelů má na starosti zrání sýrů, jeho sestra vás bude obsluhovat v restauraci a další najdete v kuchyni. Rodinná firma se vším všudy.

Máselnice měla víc let než my všichni dohromady.

máselnice

V cíli se můžete občerstvit, nabrat sílu, zrelaxovat a děti si mohou pohrát na místním hřišti.

hriste

jídlo

Poté už vás čeká jen cesta zpět.

Pokud hledáte v Jižním Tyrolsku ubytování, obraťte se na Roter Hahn.

Značka Roter Hahn byla založena v roce 1999. Jejím cílem je podporovat jihotyrolské statky, jejich produkty, řemesla a pohostinství. Roter Hahn je zárukou vysoké kvality. V Jižním Tyrolsku na vás čeká 1600 statků pod touto značkou.  Více se dozvíte na: www.roterhahn.cz.

Foto: autorka a Roter hahn

Tipy v okolí:

Pojedete-li do Lüsen, který se nachází jen několik kilometrů nad městem Brixenem, v parném létě, osvěžte se na místním přírodním koupališti. Mile vás překvapí nízké vstupné a naopak krásné prostředí.

koupaliště

Reklama