Několik závislostí má také čtenářka Bleblemcy. Podařilo se jí ale odbourat tu zdraví škodlivou - kouření. O těch dalších si přečtěte.

To je dobře, milá Bleblemcy, že i díky Ženě-in se odpoutáte od starostí. Aspoň na chvilku.


Moje závislosti jsou malé i větší, ale asi hlavně obyčejné. Začnu závislostí již odbouranou a to je kouření. Přestala jsem, když jsme se snažili o miminko. Každý má abstinenční příznaky jiné a ty moje byly naprosto hrůzostrašné. Byla jsem každou chvíli vzteky bez sebe div se mi u huby nedělala pěna a zároveň jsem se sama sobě v duchu divila kde se ve mě tolik vzteku bere. Někdy už to bylo tak hrozné, že jsem nemohla vydržet sama se sebou a div jsem se nekousla do vlastního zadku. Přestala jsem však ze dne na den a jak jsem se jednou rozhodla už jsem nehodlala povolit. U téhle závislosti je hlavní se opravdu definitivně rozhodnout a ne si nechat našeptávat od toho zlého skřeta co sídlí někde v koutku mozku, že se nic nestane, když si ještě jednu dám a že vlastně ještě musím dokouřit krabičku a... Ne a ne umlčela jsem svého skřeta a ačkoliv ještě dnes, když jdu kolem člověka se zapálenou cigaretou protahuje se mi nos směrem k němu jako Pinokiovi a nosní dírky se mi rozšiřují do průměru hadice od vysavače nikdy se k této závislosti vrátit nehodlám. Hořící cigareta mi sice voní, ale ten puch po kouření je snad horší než výpary z plného septiku a o zdravotních rizicích se snad není třeba zmiňovat.

Jednou z mých závislostí přetrvávajících je káva po ránu. Musí být černá jako noc, horká jako peklo a sladká jako láska. Před vypitím takového šálku jsem stále v režimu spánku, během jeho konzumace se dostávám postupně do pohotovostního režimu a po vypití začínám fungovat na plný výkon. Zrovna dnes ráno jsem si před úplným probuzením lžičkou od synova Tvaroháčku v rozespalosti kafe zamíchala. To co tam pak plavalo, bylo nejen nekoukatelné, ale i nepitné. Nedávám si do kávy ani mléko, někde jsem kdysi četla, že snižuje účinky kofeinu a navíc mi zkrátka tato kombinace nechutná, takže kafe s Tvaroháčkem putovalo do dřezu.

Poslední závislostí, o které se chci zmínit je psaní. Neskutečně mě baví, uklidňuje, odpoutává od starostí a nebo naopak nechává moje stesky vplout do textu. I v tuto chvíli jsem vlastně pod „drogou“ a užívám si ji s každým dalším písmenkem.

Krásný den se závislostmi ať už jsou dobré či špatné přeji všem

Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Podělte se s námi o vaše závislosti! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE. Příspěvky posílejte dnes 21. 2. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ZÁVISLOSTI

kafe

Reklama