Největší setkání českých maminek bude opět ve Žlutých lázních

babywebUž za pár dní internetový server Babyweb.cz a agentura BIG FISH & CO. již počtvrté pořádají rodinnýhappening „S kočárkem Prahou“, jenž má upozornitna problémy, které trápí maminky s malými dětmi imaminky nastávající v anonymním prostředí Prahy čijiných měst. Součástí bude velmi originální peticepražskému primátorovi.

Ve středu 22. května od 14 do 18 hodin proběhne v areálu Žlutých lázní v pražském Podolí zábavné i poučné odpoledne, které vyvrcholí výzvou maminek Pražanům i pražské radnici. Maminky chtějí apelovat na své spoluobčany, aby se v dopravních prostředcích nechovali lhostejně např. k těhotným, pomáhali maminkám s kočárky či aby obchodní centra nebo úřady zřídily parkovací místa pro rodiče s kočárky. V průběhu odpoledne se účastníci happeningu budou moci zapojit do velmi netradiční a hodně emotivní petice S kočárkem Prahou.

babyweb

Výzva Pražanům proběhne opět formou pokusu o pokoření loňského českého rekordu v počtu kočárků na jednom místě (vloni jich bylo neuvěřitelných 1120!). Hromadná fotografie maminek s kočárky by měla být v médiích tím nejsilnějším apelem na veřejnost: „Prosím, buďte tolerantní a ohleduplní.“  Jak bude vypadat výzva pražskému primátorovi a dalším radním, pořadatelé neprozradili: „Chceme, aby tento apel na pražské politiky nezapadl a aby byl hodně vidět – proto jsme připravili velmi netradiční formu“, prozrazuje jeden z pořadatelů Lukáš Nádvorník.

Součástí pestrého programu budou ukázky a ochutnávky nových výrobků určených dětem i rodičům, představí se zde také nové modely kočárků, autosedaček a specializovaných maminkovských „vymožeností“.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nasadí v den happeningu směrem na trase vedoucí do Podolí vyšší počet nízkopodlažních tramvají (konkrétně na linkách č. 3 a 17), aby maminkám s kočárky ulehčil přepravu.

Kromě pokusu o vytvoření „kočárkového rekordu“ se můžete těšit na bohatou tombolu, která bude v rámci programu probíhat každou hodinu, představení dětí ze zájmových kroužků a spoustu atrakcí a her pro nejmenší. Představí se útulek pražské Městské policie a děti se budou moci povozit po Vltavě.

Mediálním partnerem akce je webový portál www.babyweb.cz a pražské Rádio City.

babyweb

I vy můžete svojí účastí na happeningu vyjádřit nespokojenost s lhostejností vůči těhotným a rodinám s malými dětmi a navíc strávit příjemné rodinné odpoledne na hezkém místě. V letošním roce tuto aktivitu podpoří mnoho známých osobností, např. manželé Menzelovi, kteří se stali tváří letošní akce, Kateřina Baďurová, Vendula Svobodová, Eva Decastelo, Kateřina Kristelová, Gábina Partyšová, Petr Vágner, Hanka Kynychová, Vlasta Korec, Vendulka Křížová, Roman Vojtek a mnoho dalších.

Akce se koná za každého počasí. Děkujeme sponzorům Allianz, Ahold, Nutricia, VZP, OZP a Bioderma za jejich podporu při organizaci akce.

Reklama