Milá redakce, minulý týden jsme vzali našeho retrívra Bena do lesa. Byl jako urvaný ze řetězu, prolítl všechna křoviska i vysokou trávu a když jsme se vraceli, nemohl se díky vedru ani doplazit domů. Doma pak ležel jako zdechlina a chladil se na dlaždicích v chodbě. Pak se kamsi vytratil, mysleli jsme, že na zahradě tráví odpočinek v chladné trávě.

Samozřejmě, že byl někde úplně jinde. V mojí posteli! V ložnici totiž máme klimatizaci, kterou na noc zapínáme, aby se v ní dalo spát. Je totiž v podkroví a ve vedrech je tam i v noci klidně přes třicet stupňů.

Ben se mi válel v peřinách, packy ve vzduchu a chrápal jako starý dědek.

Vyhnala jsem ho, peřiny vyklepala, ale evidentně ne dobře. Večer, když jsme šla spát jsem našla v záhybech povlečení pár kousků jehličí a roztomilé klíšťátko, které číhalo na svou kořist. Vše jsem znovu vyčistila, ale druhý den jsem zjistila, že mě přece jen jedno ulovilo. Bylo pevně zakouslé v ohybu pod kolenem a pochutnávalo si na mé životodárné tekutině. Natřela jsem ho olejem, protože jsem se bála, že ho přetrhnu a vykroutila ho do kapesníku. BRRR.

Ale napadlo by vás, že chytíte klíště v posteli? Vaše Azalka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Milá Azalko, tohle se mi stalo na chalupě taky, jen s tím rozdílem, že pes nebyl v posteli, ale v pokoji na gauči. Pak lezla klíšťata i po zdech. Hnus. Letos jich je extrémě mnoho. Simona

A co vy, milé čtenářky? Jak jste na tom s klíšťaty? Už jste letos nějaké viděly, neřkuli měly přisáté na své kůži? Pište, pište, pro tři z vás je zde připravena lékárenská novinka - přípravek Ixoderm, na bezpečné odstraňování klíšťat. Připojeny jsou i super kleštičky. Adresa:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama