Chcete sázku na jistotu a ještě ušetřit? Chorvatsko s all inclusive programem je trefa do černého. Třeba na Skrz.cz najdete pobyty, kde za 8 dní i s ubytováním a stravou zaplatíte kolem 6 000 Kč. A to už je pěkně lákavá cena. Dopravu si můžete koupit zvlášť a vyhledat si levné letenky, nebo se svézt autobusem a udělat si z cesty trochu dobrodružství.

Ve více lidech se pak vyplatí vyrazit autem a rozdělit si náklady na pohonné hmoty. Navíc to ve výsledku není tak daleko, jak se zdá a klidně můžete po pár dnech změnit lokaci a popojet o kus dál. Třeba do Záhřebu se z Prahy dostanete zhruba za 7 hodin. Z Brna dokonce jenom za 5. To zní jako parádní dostupná dovolená!

62a323efbac1cobrazek.png
Zdroj fotografií: Skrz.cz

Na co se při výběru zaměřit?
Parta kamarádek bude mít na dovolené trochu jiné požadavky než rodina s dětmi. To je jasné. S holkama totiž nejspíš budete chtít večer posedět u nějakého alko drinku, vínka nebo si zajít na hotelovou párty. Právě proto se dívejte po nabídkách, kde v all inclusive máte zahrnuté i alkoholické nápoje. Protože ruku na srdce… kdo by odmítl neomezené množství piňa colady nebo mojita?

Nestarat se o to, kde a za kolik si dáte jídlo nebo pití, svačinku nebo něco na zub je prostě prima. Proto se nezapomeňte mrknout i na to, jestli je v programu zahrnuta třeba káva během dne, sladký bar nebo ovocné stoly. Takový šťavnatý meloun totiž po pár hodinách na pláži rozhodně přijde vhod. Kromě toho doplnit vitamíny je nesmírně důležité a mít ovoce kdykoliv po ruce je super bonus, o který by byla škoda se ochudit.

Oblíbená destinace na vzestupu aneb Luxus za humny
Dobám, kdy bylo Chorvatsko synonymem pro dovolenou s nižším standardem už dávno odzvonilo. Místní hotelové resorty totiž v posledních letech hravě konkurují ostatním, podstatně dražším, destinacím. Terasy s bazénem a výhledem na moře, plážový servis i luxusní pokoje najdete ve valné většině nabídek.

Velká spousta hotelů je navíc blízko pláže. Některé stojí dokonce přímo na ní, takže vám bude stačit pár kroků a dostane se vám všeho, po čem vaše chuťové pohárky touží. A to už fakt zní jako dovolená s velkým D. Tak kdy vyrazíte?

Reklama