Jindřiška se v úvodním článku k dnešní diskusi vyslovila, že téma jak Žena-in,cz změnila náš život zní poněkud nadneseně. Dovolte mi, abych s ní nesouhlasila.

 

Myslím si o sobě, že jsem velmi aktivní člověk. Moje povolání je poměrně náročné na čas a mám také spoustu různých zájmů. V této chvíli ovšem nevím, jestli nemám spíš říkat měla jsem. Zjara mě totiž postihla jedna velmi nepříjemná věc, které se v lékařské terminologii říká spondylolistéza, lidově problémy se zády. Nebojte se, nebudu zabíhat do podrobností. Jen bych se chtěla zmínit, že jsem se z tohoto důvodu stala práce neschopnou, což neznamená pouze, že na to mám papír, ale musela jsem buď omezit, nebo si zcela odpustit mnohé ze svých oblíbených aktivit.

 

Před výše popisovaným problémem jsem byla velmi vlažným uživatelem internetu, PC jsem užívala převážně jako pracovní nástroj. Jenže nedávno jsem začala mít problémy s časem – najednou jsem nevěděla, co s ním. Koukání do zdi, i když je před ní televize, mi nic neříká. Občas jsem tedy mrkla na internet, začala jsem vyhledávat různé zajímavosti a zjistila jsem, že se mohu zúčastnit různých soutěží. A touto cestou jsem se dostala na stránky Ženy-in.cz I když jsem prošla několik tzv. ženských serverů, zakotvila jsem zde. Pročpak asi? Co mě k těmto stránkám připoutalo?

 

Z vydávaných článků vždy lze něco zajímavého vybrat. Nejvíce mě oslovují ty, které píšou samy čtenářky. Podařilo se mi zařadit mezi ně a jsem nadšená tím, že lze na článek jiných okamžitě reagovat a také si přečíst čerstvé reakce na vlastní výtvor. Také mi připadá úžasné, že každá z nás má šanci být v přímém kontaktu s editory magazínu, zkrátka mám pocit, že patřím k fajn partě.

 

Vybrala jsem si také několik diskusních témat, do nichž se snažím přispět svou troškou. „Pokec“ se spřízněnými dušičkami je balzámem v mé nynější samotě. Občas zajdu pro radu do PC poradny. Mám ráda humor, a tak pravidelně otvírám fóry (a též do nich s radostí přispívám), také mám ráda lehké erotično - i tuhle rubričku jsem zde našla. Prohlížím fotoalba, čtu citáty.

 

Samostatnou kapitolou jsou pro mě kvízy, ankety a soutěže. Libovala jsem si v nich vždy, a tak mi přinášejí potěšení i zde. Pokud nejde o pouhé klikání a člověk je nucen vyhledat určité informace, je to něco pro mě. Už se mi dokonce podařilo vyhrát; měla jsem radost jako malé dítě, i když odměnou byla, dalo by se říci, drobnost, běžně dostupná v obchodě. Ano, ta věc se dá koupit, ale radost z výhry nikoli!

 

A to jsem zdaleka nevyjmenovala všechno, čím mi je tento magazín milý. Také jsem se naučila mnohým počítačovým dovednostem – účelnějšímu ovládání prohlížeče, stahování fotek, videa a různých užitečných prográmků, práci s photoshopem a ještě jiné věci, o nichž jsem dříve soudila, že je na nic nepotřebuji.

 

Zjišťuji, že nyní trávím na internetu mnohem více času. Počítač obvykle zapínám po cestě z postele do koupelny a občas se přistihnu, jak sedím u Ženy-in.cz skoro před polednem, dosud v pyžamu, neumytá, nečesaná, bez snídaně… Vypadá to, že jsem svému oblíbenému magazínu zcela propadla. Jen nevím, co si počnu, až se vrátím zpět do pracovního procesu…

 

Možná lze namítnout, že mi život nezměnila Žena-in.cz, ale moje nemoc. Myslete si co chcete, já to vidím jinak.

 

al.do

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Takové nesouhlasení je vcelku příjemné. Díky a přeji ti, aby se záda brzy uzdravila!

redakce@zena-in.cz

Reklama