Také je pro vás nákup plavek horor? Dnes už nemusí, máte na výběr z několika střihových variant a poskládáte si plavky podle svého gusta. Vyzkoušela jsem a mohu vřele doporučit

Po dlouhé době se chystám k moři. A tam si s jedněmi plavkami nevystačím. Zničí je slaná voda, vyšisuje slunce, obrousí ostré kameny nebo písek. Chce to alespoň jedny navíc. Vydala jsem se tedy na průzkum. Měla jsem jasnou představu. Doma mám už několik let klasické černé, takže to chce změnu. Na střídání by se mi líbily nějaké pěkně barevné nebo vzorované. Nebudu zapírat, že mě nalákaly všudypřítomné plakáty osmahlých krásek v úžasných pestrých bikinách.

plavky

Našla jsem si obchod, kde je prodávají. Jedny hezčí než druhé. Nemohla jsem se rozhodnout. Do oka mi padly fosforově žluté, ale pak jsem si vzpomněla na svou pařížskou rádkyni Ines, že od určitého věku nejsou neonky zrovna nejvhodnější, a pověsila jsem je zpět. Co třeba růžové? Ne, nikdy jsem na sobě nic růžového neměla, tak proč zrovna plavky. Růžová je sice módní, ale neopálené tělo v nich vypadá ještě „tvarohovější“.  

plavky

Nakonec jsem se rozhodla pro zelené. No, ona to není zelená v pravém slova smyslu. Spíš tyrkysová, nebo barva křišťálově čistého moře. Nádhera. Bikiny byly k mání v několika střihových variantách. Tři druhy podprsenek. Bez ramínek, nevyztužené trojúhelníčky a vyztužená klasika. Tady jsem neváhala. Klasika to jistí. Ale co kalhotky? Měli opět na výběr. Vysoké retro, klasiku, nebo jakási polotanga. Retro do pasu vypadá divně a nevím, kdo si to kupuje, zkusím klasiku, polotanga jsem zavrhla. Prodavačka se divila proč a stejně mi je vnutila. Za vyzkoušení nic nedáte.

plavky

Podprsenka padla jako ulitá, tady jsem neměla pochyb, ale klasické kalhotky mi k ní přišly poněkud obyčejné. Zkusím polotanga se zavazováním po stranách. Zepředu šik, ale zezadu dost odvaz. Nechám si poradit od prodavačky. „Není to moc nahaté?“ ptám se a snažím se vidět v zrcadle zezadu. Obchod s prádlem, a nemají „štelovací“ zrcadla. Zřejmě je to záměr, protože mě prodavačka  přesvědčila, že polotanga jsou naprosto dokonalá. Ale pokud si nejsem jistá, mám si vzít oboje. To určitě, i tak to bude stát majlant, pomyslela jsem si.

plavky

Ale ani to nebylo tak strašné. Vyšly mě na tisícovku. Dají se sice koupit levnější, ale jednou za čas si můžu vyhodit z kopýtka, ne?

Foto: calzedonia

Čtěte také:

Reklama