Nastal čas letních dovolených a mnoho z vás přemýšlí nejen o tom, co si zabalí, ale do čeho zabalí. Kvalitní zavazadlo je důležitou součástí každé cesty. Poradíme vám, čím byste se měli řídit při nákupu ideálního cestovního zavazadla.

Na velikosti záleží

ilustrační foto

Velikost zavazadla se odráží od účelu vašich cest. Letíte-li na prodloužený víkend, postačí vám většinou zavazadlo do 55 centimetrů, které je ideální na cestu dlouhou 2–3 dny. Navíc si jej můžete vzít s sebou na palubu letadla. Cestujete-li na delší dovolenou, potřebujete prostornější kufr nebo tašku s praktickým úložným prostorem v podobě kapsiček a úložných popruhů. 

Pro čtyřčlennou rodinu jsou ideální dva kufry o rozměrech 72–80 centimetrů. Při balení dejte pozor, aby zavazadlo nevážilo více, než dovoluje letecká společnost. Většinou se povolená hranice hmotnosti v ekonomické třídě pohybuje od 15 do 20 kilogramů. Pokud vaše váha překročí hranici, tak si připlatíte cca 1200 korun. Jedete-li na dovolenou za nákupy, tak si pořiďte kufr, u kterého se dá za pomoci druhého zipu zvětšit jeho obsah až o 25 %. Berete s sebou dospívající děti? Vybavte je separátními kufry, uvidíte, že to má své velké výhody.

Vyberte správný materiál. Skořepina, nebo textil?

kufr

Mezi nejrozšířenější materiály patří skořepina (typ tvrdého plastu), která je velmi odolná proti poškození a je nepromokavá. Skořepinové kufry jsou ideální, pokud cestujete s křehkými věcmi. Více také chrání proti krádeži osobních věcí. Naopak textilní kufry jsou výhodné díky své menší hmotnosti a možnosti zvětšení svého obsahu díky kapsám.

taška

Textilní zavazadla a krosny jsou skvělé, pokud cestujete na dobrodružnou dovolenou. Praktická jsou také textilní zavazadla, která mají pevnou kostru, a dají se do stran rozšířit.

Milujete eleganci? Pořiďte si kožený kufr. Mějte ale na paměti, že o hodně dražší, náchylný na poškrábání a vyžaduje speciální péči.

Kolečka k většímu pohodlí. Dvě, nebo čtyři?

kufr

Chcete mít kufr se dvěma kolečky nebo se čtyřmi. Jaké jsou výhody jednotlivých modelů? Kufry, které mají 2 kolečka, se nazývají „upright“ a jsou praktické při najíždění na obrubníky a na těžších terénech. Naopak kufry, které mají 4 kolečka - tzv. spinner, jsou vyhledávané pro svoji dobrou manipulovatelnost, protože se dají velmi snadno otáčet. Na rozdíl od modelu upright můžete kufry spinner táhnout vedle sebe i před sebou, takže jsou praktičtější pro delší cesty.

Zdroj: Modnídoplnky.cz

S jakým zavazadlem nejraději cestujete, milé ženy-in?

  • Dáváte přednost kufrům? Jakým? Skořepinovým, nebo textilním? Jaké v nich spatřujete výhody?
  • Jste pro kolečka, nebo se obejdete bez nich?
  • Kolik zavazadel s sebou berete na dovolenou? Máte i příruční palubní kufřík, nebo vám to připadá zbytečné?
  • Jste schopná cestovat v páru a zabalit jen do jednoho kufru, nebo musíte mít každý svůj?
  • Umíte správně zabalit, nebo vždycky něco zapomenete? Doma, nebo na dovolené?
  • Máte nějaký zážitek s kufrem? Už se vám někdy ztratil na letišti, na nádraží, z úschovny?
  • Jste spíš sportovně založená a nedáte dopustit na batohy a krosny? V čem jsou jejich výhody? Co všechno do nich dokážete „nacpat“?
  • Víte, kolik váží vaše běžné dovolenkové zavazadlo?

Napište nám, pošlete fotku svého kufru, tašky nebo batohu, se kterým nejraději cestujete na adresu: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Kufr to sice nebude, ale balíček kosmetiky Neutrogena, který se vám může hodit (nejen) na dovolenou. Obsahuje tělové hydratační mléko, ochranný krém na chodidla a na ruce.

Reklama