Vedle jiných aspektů může být špatná souhra energií nejčastějším důvodem partnerských, ale i například rodinných problémů a rozchodů či odloučení. Jak je to s energiemi a jejich souhrou, se dozvíte z článku.

horo

Podle energetické orientace zástupců jednotlivých živlů můžeme hodně poznat vnější obal toho kterého znamení, a to je velmi důležité. Zde se také často nalézá vysvětlení situace, kdy k někomu přistupujeme tak a k jinému jinak, třeba i zcela nelogicky ve vztahu k jeho pohlaví. Některé ženy například nechápou, jak to, že i když je ona sama ženou, má tendenci přistupovat ke svému partnerovi jako k něčemu křehčímu a snadno zranitelnému, zatímco on má pocit, že jeho žena by vydržela za dva. Jde pouze o pocity, které často s realitou nesouvisí. Ovšem jsou bytostné, a proto jimi nic neotřese.

„Oheň, voda, vítr být...“

Zástupci mužské energie jsou lidé ohnivého prvku –  Lvi, Střelci a Skopci (Berani). Zde převládá energie mužská. Největším chlapem mezi chlapy je tady Lev.

A rovněž vzdušného prvku – Váhy, Vodnář a Blíženec. Přičemž Blíženec často skotačí z jedné energie na druhou podle asc.

Může se ale stát, že nativní horoskop člověka je, navzdory znamení, výrazně nakloněn k jinému živlu. Pak se mluví o tom, že člověk svou sluneční podstatu „nežije“ a je ovlivněn jiným živlem.

Zástupci ženské energie jsou lidé vodního prvku – Raci, Štíři a Ryby – zde, (pokud nemluví horoskop jinak), je Rak největší ženou a v těsném závěsu jej dohání Štír.

U Raků je to ještě složitější v tom, že Rak je energií Měsíce, a to je čistá žena Eva, zatímco Štír, se svou Plutonskou náturou, je nejblíže Lilith. Rybka je samostatná, a protože je velmi komplikovaná, je její náklonnost Evě či Lilith značně individuální.

A zemského prvku – Panna, Býk a Kozoroh

Lze si vybrat podle energií?

Nabízelo by se, že by tedy bylo ideální, kdyby si ženy hledaly partnera v opačném energetickém poli, ale není to pravda. Každému totiž vyhovuje něco jiného.

Tyto informace nám slouží k tomu, abychom lépe pochopili, proč se k jednomu člověku chováme doslova mateřsky, a může jít třeba o otce, ale my si prostě nemůžeme pomoci, a u jiného striktně trváme na tom, aby se o nás postaral, a očekáváme doslova rytířský přístup.

Přitom jde například o kamarádku, která ochotně plní v našem vztahu roli chlapa, a podobně.

Chlape, ty jsi ženská!

Existují vztahy, kde jsou energie obrácené a oběma to vyhovuje. Vaše kamarádka bude kupříkladu Lvice a bude naprosto v pohodě žít s Rakem, který po narození dítěte půjde pro něj zcela přirozeně na mateřskou. Vy z toho budete mít doslova záchvat, protože jste narozená ve Štíru a váš manžel je například Beran.

Jistě, že si pak nedovedete představit, že byste podobnou verzi žili vy dva.

Jdeme proti sobě!

Problém nastává ve chvíli, kdy energie nehrají. Vy jste Vodnářka a váš přítel je Rak. Pokud není horoskop vašeho přítele orientován například do ohně nebo do vzduchu, neuvidíte v něm chlapa, ani kdyby se přeškubnul. Naopak on bude podvědomě a často i zcela otevřeně od vás očekávat ochranu, podporu a velkorysost.

Pokud vy nežijete svou mužskou energii aktivně, budete od něho chtít to, co on paradoxně očekává od vás, a můžete to rovnou odpískat, protože to nemá řešení.

Potlačit v sobě vlastní osobnost a žít tím pádem život někoho jiného je nesmysl a je to o oběti, která nemá návratnost.

Vděk neexistuje – partner totiž pokládá vaši oběť za samozřejmost.

Když jsou oba totéž – není to totéž

A co když jsou třeba oba Lvi nebo oba Raci? Neexistuje model, kdy by oba byli naprosto stejní. I u spojení partnerů, kdy jsou oba dva zástupci jedné a téže energie, je jeden z nich víc chlap nebo víc holka.

Pokud se sejdou v jejím přijímání, bývají to dokonce velmi úspěšně fungující vztahy. Tito dva totiž postrádají zpravidla potíž komunikační (pokud jeden nemá nativní horoskop o jiném živlu).

Rozumí si v potřebách i přístupu k různým praktickým věcem. Dva Raci mohou například tak nádherně vychovávat jedno dítě, že je to až kolikrát kýčovité.

Nebo dva Lvi budou kromě partnerství i bezvadní kámoši, a když někam vlezou, budou přítomní muset vytáhnout sluneční brýle… 

Pozor na zrcadla!

Nemyslete si, že spojení dvou stejných znamení je vždycky výhra… Člověk se celý třepetá z toho, jak jsme oba podobní, jak děláme i drobnosti stejně, jak když chce jeden něco říci, druhý už ví, co, jak jeden něco začne a druhý to automaticky dokončí a podobně… To jsou ta pozitiva.

Jenomže nesmíme zapomínat, že nejhorší pravdu nám vždy do očí naservíruje naše vlastní zrcadlo… !

Reklama