profimedia-0498182369.jpg
Foto: Profimedia

Herečka Yvetta Blanarovičová se ujala na tiskové konferenci role moderátorky a nezapomněla výklad prokládat i svými osobními zkušenostmi. „Měla jsem to štěstí, že jsem se se vším mohla svěřit své mamince, a ta se mnou o všem diskutovala. Přesně právě kvůli tomu jsem se stala tváří značky přípravků na intimní hygienu. Máme stejné poselství. Ženy by se o svých tělech měly mezi sebou bavit. Ať jde o matku s dcerou, kamarádku s kamarádkou nebo kolegyni s kolegyní,“ řekla a rozhodla se podělit i o velmi intimní zkušenost z dospívání. „Měla jsem houslový koncert, když se mi stala nepříjemná věc, kterou každá z vás určitě zná. Doma jsem se zahanbeně svěřila mamince, která mi řekla, že je to naopak skvělá zpráva! Opět jsme všechno probraly a já měla pocit, že při mně stojí. Bohužel vím, že ne každá dívka má takové štěstí, jaké jsem měla já,“ uznává herečka.

Celá konference pořádaná společností Chilly Intima se nesla v duchu edukace o intimní hygieně. O odbornou složku se postaral gynekolog docent MUDr. Petr Koliba, který gely doporučuje. Nabádal ženy, aby o své intimní partie pečovaly a každý den se myly. „Víte, kdo první začal pečovat každý den o své intimní partie? Kurtizány!,“ vstoupila do debaty se svým poznatkem Yvetta Blanarovičová a zároveň dodala, že doufá, že už žádný muž nemá choutky jako Napoleon, který svou manželku Josefínu žádal, aby se týden před jeho příjezdem nemyla.

Nad naši otázku, zdali se setkala s ženou, která nevěděla, jak pečovat o intimní hygienu, chvíli váhala. „Myslím, že s tím má problém mnoho žen. Najdou se i takové, které se třeba nemyjí každý den. Přitom je to velmi důležité,“ řekla Yvetta, jejíž tvrzení potvrdil gynekolog MUDr. Petr Koliba „Základem je každodenní mytí a používání speciálních mycích přípravků, které udržují zásaditost a neutrální Ph. A také nepoužívat žádné výplachy!“ apeloval. Česká herečka se nakonec rozpovídala, že v rámci své talentové soutěže La Sophia každý rok musí dívkám vysvětlovat, jak o sebe pečovat. Maminky v této oblasti prý výchovu zanedbávají a ani ve škole zřejmě není adekvátní.

Zkušenosti z cest

V návaznosti na to zavzpomínala na svou pouť po Nepálu. „V hlavním městě Káthmándú mě čekalo překvapení. Téměř v každé druhé ulici byla obrovská mramorová káď s chrliči. Nedalo mi to a zeptala jsem se místních, k čemu takový kamenný bazén slouží. Bylo mi řečeno, že už dva tisíce let před naším letopočtem sloužily k údržbě hygieny, zejména té ženské. Do vody dávali levanduli, růži a jiné bylinky, aby se ženy mohly komfortně pravidelně mýt. Co si budeme vyprávět, tato dávná léta by nám měla být vzorem i v dnešní době a já doufám, že si z dnešní konference také něco odnesete,“ uzavřela téma Yvetta Blanarovičová.

Zdroj informací: Tisková konference společnosti Chilly Intima, redakce, Yvetta Blanarovičová, docent MUDr. Petr Koliba