Namísto do pivních lázní, odvedla GPS navigace čtenářku Ivu na polní cestu. Naštěstí ale nakonec vše dobře dopadlo a s manželem si užili krásný výlet...

GPSka opět v roli navigátora selhává.


Zdravím,
a protože cena za příspěvek je lákavá, posílám též jeden...

Jelikož jsem dostala k narozeninám poukaz do pivních lázní a manžel dostal pod stromeček navigaci, rozhodli jsme se v lednu pro cestu na relaxační víkend. Já, když jsme někam jeli dál, jsem si cestu našla na internetu, alespoň v hlavních bodech jsem sinapsala trasu, ale tentokrát jsem nechala vše na silnějším pohlaví.
Muž navolil trasu, vzhledem k tomu, že jsme neměli dálniční známku a po cestě se naskytl úsek asi 20 km, po kterém bychom museli jet a můj muž je poctivec, takže dal cestu bez dálnic a nejkratší.
A tak jsme vyrazili s dobrou náladou, sluncem za okny, silnice suché a s časovou rezervou, a vše nasvědčovalo tomu, že cesta proběhne OK.
Po půlce cesty nás navigace začala navigovat na vedlejší silnici, nu což a sáhla jsem pro jistotu po mapě (brožuře). Našla jsem si, kde přibližně jsme a kam se máme ubírat. Pak na křižovatce jsme podle mapy měli jet rovně, ale navigace nás hnala doprava. První hádka na obzoru, já tvrdila jeď rovně, ale manžel zase - vždyť nás to vede doprava.
Ustupuji a zatáčíme a hle jedeme vesničkou malebnou a kam teď?
Silnice končí u polní cesty, navigace ukazuje na polní cestu a já v duchu zuřím. Pohlédnu se svými 5 dioptriemi v dál, a tam vidím, jak vesele si ta autíčka sviští po silnic a říkám si - támhle jsme možná mohli jet :-).
A tak jsme prosvištěli polní cestou rychlostí asi 3 km/hodinu, jeli po hrbolatých cestičkách až tam, kam původně na křižovatce( kdybychom jeli tenkrát rovně) jsme měli dojet. Pak už jsme se nenechali ošálit a větší obce jsme projížděli podle směrovek a pak jsme se smáli, když nám naše navigace vyhrožovala jedete špatně, otočte..pak následně přepočítávám trasu a to už jsme se už řehtali jak koně.
Do pivních lázní jsme úspěšně dorazili, užili jsme si to a cesta domů?
Koupili jsme na nejbližší pumpě dálníční známku a dali vypočítat cestu nejrychlejší - jak nám poradili synové (po jejich hlášce-  nikdy nevypočítávejte trasu  nejkratší, to byste jeli prdelkami světa, jsme se zase rozesmáli).
Mějte krásný den - i když asi zase bez sluníčka
Iva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

K tomuto tématu již příspěvky neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou přispěvatelku jsem se rozhodl odměnit zdobičkou Tescoma Delícia v hnědém provedení a které dvě další obdrží 2.000 extra bodů do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama