erez.jpg
Foto: Shutterstock

Google Lens je technologie rozpoznávání obrázků, která dokáže zobrazit relevantní informace související s objekty, které identifikuje pomocí vizuální analýzy založené na neuronové síti. V dnešní době však už nemusí sloužit jen k rozpoznání rostliny, kterou objevíte při procházce parkem, rozpoznání rasy psa nebo nalezení stejných šatů, jaké měla žena, kterou jste viděli na ulici.

Google Lens vám například dokáže přeložit text, na který objektivem namířít, a to do více než 100 jazyků. Také umí pomoct s řešením domácího úkolu, identifikovat jídlo, rostlinu, zvíře, budovu nebo jakýkoliv předmět. Nyní má však ještě další novou funkci, která vám může být v určitých situacích velice nápomocná.

64b555eb70455shutterstock-2077151449.jpg
Foto: Shutterstock

Technologie rozpoznávání obrázků vám nyní pořízením snímku dokáže najít kožní problém. Tento nástroj může potenciálně nahradit popisování problému textem. Popsat totiž slovy zvláštní znaménko nebo vyrážku na kůži může být dost obtížné. Naštěstí Google Lens dokáže najít kožní stavy, které jsou vizuálně podobné tomu, co vidíte na své kůži. Stačí vyfotit nebo nahrát fotku přes Lens a ten vám v okamžiku najde vizuální shody. Tato funkce také funguje, pokud si nejste jisti, jak popsat něco jiného na svém těle, jako je boule na rtu, čára na nehtech nebo vypadávání vlasů na hlavě.

google-lens-skin-conditions-1.jpg
Foto: Google Lens

I když je tento nástroj užitečný, Google zdůrazňuje, že by Lens neměl být používán jako náhrada za lékaře, a vyzývá uživatele, aby vyhledali odbornou pomoc, pokud se obávají o své zdraví.

Google Lens najdete ke stažení jako samostatnou aplikaci pro Android i iOS, ale je také součástí vyhledávací aplikace Google na počítači i v mobilu.

Zdroje: Autorka článku, Google Lens, Google

Reklama