Vaše zahrada a trávník vyžadují důkladné zalévání ať už v případě, kdy jste každodenně přítomni, ale také během vaší dovolené. Řešení představuje automatické zavlažování, které dokáže zajistit optimální závlahu rovnoměrně na celém vytyčeném prostoru, v požadovanou dobu a to díky individuálnímu nastavení. S kompletním automatickým závlahovým systémem Gardena bude vaše zahrada vzkvétat bez starostí!

Bohdan Drobný, produktový specialista radí:

Optimální závlahy docílíte jedině s automatickým zavlažováním, které poskytuje závlahu rovnoměrně na celém, přesně vytyčeném prostoru. Díky systému automatické závlahy vám pokaždé, když odjíždíte na dovolenou, odpadne starost o vaši zahradu. Nemusíte ani ráno vstávat, abyste zahradu zalili dříve, než vyjde slunce (zavlažování během dne je pro rostliny nevhodné, spotřeba vody navíc kvůli odpařování roste až o 30 %).

Gardena nabízí kompletní systém závlah, který vás zbaví starostí o pravidelné zavlažování a umožní vám pravidelné zalévání zahrady bez námahy a se skvělými výsledky.  Zavlažovací systém je řízen automatickým počítačem, který je srdcem celého systému. Má na starost řízení cyklů zavlažování a je instalován přímo na vodovodní kohout nebo zdroj vody. Dle nastavení reguluje začátek a délku zavlažování, zavlažovací cykly nebo specifické nastavení dnů zavlažování. Díky tomu se o zalévání nemusíte starat při parních letních dnech ani během dovolené.

Systém automatického zavlažování se o váš trávník automaticky postará v návaznosti na konkrétní přírodní podmínky. K základním přístrojům si můžete pořídit nejrůznější komponenty jako je čidlo půdní vlhkosti, dešťový senzor či průtokoměr. S jejich pomocí snadno přizpůsobíte zalévání zahrady konkrétním podmínkám a nastavíte si zavlažování podle vašich požadavků. Chytrá technika přesně reguluje distribuci vody v určeném prostoru. Ve spojení s Gardena čidlem půdní vlhkosti a dešťovým senzorem lze zohlednit srážky a trávník vždy dostane optimální porci mezi 4 až 6 litry vody na 1 m2. Tímto řešením pomůžete nejen vaší zahradě, ale také vlastní peněžence.

Originální Gardena systém

Nejpohodlnější cestu jak přivést vodu na jakékoliv místo na vaší zahradě představuje Original Gardena systém. Ten nabízí široký sortiment výrobků, které lze použít pro vynikající a bezpečné spojení mezi hadicemi a ostatními výrobky Gardena.

Spojky jsou konstruovány tak, aby zajistily rychlé, spolehlivé a vodotěsné spojení – jak mezi vodovodním kohoutkem a hadicí, tak mezi hadicí a zavlažovacím zařízením. Všechny spojky vydrží dlouhodobou zátěž a jsou kompatibilní s ostatními oblastmi zavlažovacích systémů.

Praktická je výkyvná přípojka na vodovodní kohoutek, která zabraňuje zalamování a přetáčení hadice u vodovodního kohoutku. Přípojka má úhel 90° a je otočná o 360° pro ještě flexibilnější zavlažování.

Rychlospojka je ideální pro rychlé  a pohodlné připojení výstupního konce hadice na šroubení u vodovodního kohoutku. Pokud chcete spojení rozpojit, stačí jednoduše zatáhnout oranžový kroužek na rychlospojce směrem dolů.

Na konec hadice se instaluje stopspojka. Ta zaručuje, že se průtok vody automaticky zastaví při výměně zavlažovacího příslušenství, např. postřikovače nebo sprchy.

Výhodou je čerpadlo s automatickým provozem

Pro automatický provoz závlahy je vhodné mít Gardena čerpadlo s automatickým provozem. Díky automatickým čerpadlům budete moci využívat užitkovou vodu kdykoliv, jak k zavlažování, tak v domácnosti. Speciální elektronika zajistí sepnutí čerpadla při využívání vody a jeho opětovné zastavení po dokončení práce. Filtry ochrání čerpadlo před nasáváním kamenů a dalších předmětů, které by ho mohly poškodit. Před příchodem mrazů se voda jednoduše vypustí samostatným výpustným šroubem.

Vyberete si ten správný typ zavlažovačů

GardenaZavlažování se dělí na dva základní typy – nadzemní a podzemní. Při výběru konkrétního typu je dobré zvážit charakter travních ploch a jejich rozsah. Pokud je plocha spíše menšího a jednoduššího rozsahu, nadzemní zavlažování je ideální mobilní volbou, díky které můžete trysky libovolně přemisťovat. Volit lze mezi čtyřplošnými, obdelníkovými a kruhovými zavlažovači.

Složitější a rozsáhlejší travnaté plochy vyžadují komplexnější péči, kterou nejlépe zajistí podzemní závlahové systémy. Zabudované systémy pod trávníkem jsou řízeny počítačem, který dle plánu řídí zavlažovací proces.Moderní výsuvné zadešťovače jsou umístěny pod trávníkem a vyjíždění pouze v době zavlažování. Po jeho ukončení trysky zmizí a vyjednou opět až v momentě začátku zavlažování.

NOVINKA 2014: Gardena zavlažovací počítač FlexControl

Zavlažovací počítač FlexControl, je možné připojit k vodovodnímu kohoutku nebo jinému tlakovému zdroji vody. Spolehlivě řídí zavlažování podle naprogramovaného času a doby trvání. Programování je velmi snadné, na přehledně uspořádaném LC displeji si vyberete začátek zavlažování, délku trvání závlahy a frekvenci, a také konkrétní dny. Vše se jednoduše nastaví pomocí otočného knoflíku a kláves. Praktický je odnímatelný ovládací panel, který zaručuje snadnější naprogramování. Na displeji se vždy zobrazí vybrané nastavení, například den v týdnu. Po nastavení se bude počítač řídit přesně podle vašich představ. Počítač funguje spolehlivě na alkalickou baterii 9 V a to po dobu přibližně jednoho roku, kapacita baterie je indikována na displeji. K přístroji je možné připojit další komponenty jako dešťový senzor nebo čidlo půdní vlhkosti.

Doporučená maloobchodní cena je 1 350 Kč včetně DPH.

NOVINKA 2014: Gardena zavlažovací počítač EasyControl

GardenaTento model zavlažovacího počítače  je možné připojit k vodovodnímu kohoutku nebo jinému tlakovému zdroji vody. Nastavení počítače je snadné, pomocí 4 tlačítek se nastavují funkce: délka trvání závlahy, četnost, čas zahájení zavlažování a potvrzení. Praktický je odnímatelný ovládací panel pro snadnější naprogramování. Po nastavení vaší volby na přehledném displeji stačí programovací část nasadit zpět na zavlažovací počítač. S alkalickou baterií 9 V bude zavlažovací počítač EasyControl fungovat spolehlivě po dobu přibližně jednoho roku, aktuální kapacita baterie je indikována na displeji. K přístroji je možné připojit další komponenty jako dešťový senzor nebo čidlo půdní vlhkosti.

GardenaDoporučená maloobchodní cena je 990 Kč včetně DPH.

NOVINKA 2014 Nová řada zahradních hadic Gardena

Gardena nyní přichází na trh s novými typy zahradních hadic, které se vyznačují prvotřídními materiály s extrémně dlouhou životností. Hadice jsou k dostání Gardenas průřezem 13 nebo 19 mm, vybrat si můžete podle svých požadavků a potřeb z provedení Gardena Premium SuperFLEX, Gardena Comfort HighFLEX a Gardena Comfort FLEX.

Výhodou nových modelů je profil Power Grip, který umožňuje spolehlivé spojení mezi hadicí a připojovacím přístrojem s dokonalou přídržnou sílou. Díky této nové technologii funguje blokování jako ozubená kola. Hadice se také lépe navíjí a dobře kloužou. Textilie se spirálovými oky s dvěma spirálami v opačných směrech zaručuje odolnost vůči tlaku a udržuje tvar hadice. Ta zároveň zůstává pružná a snadno se s ní manipuluje - netvoří se na ní uzly, ani se nekroutí. Tím je zajištěno pohodlné a flexibilní používání na vaší zahradě. Hadice neobsahují škodlivé plastifikátory ani těžké kovy a jsou odolné vůči UV-záření.

Modely se liší maximálním tlakem, při kterém dojde k prasknutí: Gardena Premium SuperFLEX - 35 barů, Gardena Comfort HighFLEX - 30 barů, Gardena Comfort FLEX - 25 barů

Cena se liší v závislosti na vybraném modelu a na délce hadice:

Hadice HighFLex Comfort 13 mm – 810 Kč (20 metrů)

Hadice HighFLex Comfort 19 mm –  1 750 Kč (25 metrů)

Hadice Flex Comfort 13 mm – 680 Kč (20 metrů)

Hadice Flex Comfort 19 mm – 1350 Kč (25 metrů)

Gardena Premium SuperFLEX 13 mm – 1 110 Kč (20 metrů)

Gardena Premium SuperFLEX 19 mm – 2 430 Kč (25 metrů)

Originální Gardena systém

 • Gardena výkyvná přípojka na vodovodní kohoutek

GardenaPomocí výkyvné přípojky na vodovodní kohoutek je možné připojit hadici ke kohoutku. Přípojka je otočná a výkyvná. Zabraňuje to zalamování a přetáčení hadice u vodovodního Gardenakohoutku. Voda tak může pořád téct bez omezení a nedochází k poškození hadice. Tato přípojka je také ideální pro vozíky na hadici. Přípojka je vhodná pro vodovodní kohoutky se závitem 33.3 mm (G 1“) a 26.5 mm (G 3/4“).

Doporučená maloobchodní cena je 160 Kč včetně DPH.

 • Gardena rychlospojka

GardenaRychlospojka umožňuje rychlé a pohodlné připojení výstupního konce hadice ke kohoutu. Připojení uvolníte jednoduchým zatažením. Tato rychlospojka je vhodná pro 13mm hadice.

Doporučená maloobchodní cena je 125 Kč včetně DPH.

 • Gardena stopspojka

Stopspojka GARDENA propojí hadici se zavlažovacím zařízením. Pokud se zavlažovací zařízení odpojí, např. postřikovač nebo zavlažovač, voda se automaticky zastaví; když se zavlažovací zařízení znovu připojí, voda znovu proudí. Tento výrobek ušetří chůzi k vodovodnímu kohoutku při výměně koncových zařízení. Tato stopspojka je vhodná pro hadice 13 mm (1/2“).

Doporučená maloobchodní cena je 165 Kč včetně DPH.

 • GardenaGardena dešťový senzor

Dešťový senzor umožňuje zohlednění přirozených srážek při řízeném zavlažování. Okamžitě reaguje na srážkovou činnost a vysílá pokyn pro deaktivaci závlahy. Umístit ho lze jak v půdě, tak na pevném podkladu.

Doporučená maloobchodní cena je 1 450 Kč včetně DPH.

 • Gardena čidlo půdní vlhkosti

GardenaČidlo půdní vlhkosti měří aktuální vlhkost půdy a předává informace zavlažovacímu počítači. Pomocí otočného knoflíku lze nastavit stupeň vlhkosti podle potřeb okolních rostlin.

Doporučená maloobchodní cena je 1 450 Kč včetně DPH.

 • Gardena průtokoměr

GardenaTento inovativní průtokoměr umožňuje cílené, měřené zavlažování. Na velkém displeji zobrazuje spotřebu vody za den, spotřebu vody za sezonu, spotřebu vody na jedno zalévání a průtok vody v litrech za minutu. Spotřebované množství vody lze odečíst kdykoliv na velkém displeji. Pomocí jediného tlačítka pro všechny funkce, je průtokoměr snadno ovladatelný. Průtokoměr zajišťuje lepší kontrolu, s jeho pomocí můžete pohodlně řídit spotřebu vody. Přístroj funguje na baterie a může být ihned připojen k postřikovači - stačí ho pouze nasadit na šroubení nebo rychlospojku pro standardní hadice. Díky svému robustnímu provedení je odolný vůči nárazu.

Doporučená maloobchodní cena je 590 Kč včetně DPH.

Nadzemní zavlažovače

 • Gardena ZoomMaxx

GardenaGardena ZoomMaxx je čtyřplošný zavlažovač pro malé a střední plochy (od 9 do 216 m2). Rovnoměrné rozptylování vody přes 16 trysek z měkčeného plastu.

Doporučená maloobchodní cena je 790 Kč včetně DPH.

 • Gardena zavlažovač Aquazoom 250/2            

GardenaGardena Aquazoom 250/2 je ideální pro menší obdélníkové plochy (od 25 m² do maximálně 250 m²). Rozsah zavlažování je od 7 do 18 metrů a samostatně nastavitelná šířka postřiku je v rozsahu od 3,5 do 14 metrů.

Doporučená maloobchodní cena je 1 100 Kč včetně DPH.

 •  Gardena kruhový zavlažovač Vario Comfort

GardenaGardena Vario Comfort slouží k zavlažování kruhových ploch (do 225 m²). Nastavit lze 7 stupňů výsečí v krocích po 45° od 90° do 360°. Pro zavlažování velkých ploch lze propojit více zavlažovačů, široké plastové lyžiny zajistí dobrou stabilitu na trávníku.

Doporučená maloobchodní cena je 710 Kč včetně DPH.

Výsuvné zadešťovače

 • Gardena výsuvný čtyřplošný zadešťovač OS 140

GardenaGardena výsuvný zadešťovač zajistí zavlažování čtvercových a obdélníkových ploch (od 2 do 140 m2). Disponuje šířkou kropení od 1 do 9,5 m a dosahem 2 až 15 m. Zadešťovač má integrovaný filtr na nečistoty.

Doporučená maloobchodní cena je 1 390 Kč včetně DPH.

 • Gardena turbínový zadešťovač T 200

GardenaGardena turbínový výsuvný zadešťovač je využitelný na menší plochy (do 200 m2). Jednoduché nastavení bez nářadí umožní zvolit plochu zavlažování. Integrované sítko zamezí průniku nečistot. Lze nakombinovat s dalšími turbínovými zadešťovači stejně tak jako s čtyřplošným zadešťovačem OS 140.

Doporučená maloobchodní cena je 750 Kč včetně DPH. 

Aplikace My Garden

Gardena

Užitečným pomocníkem při plánování vaší zahrady a rozmístění závlah vám bude internetová aplikace My Garden. Tato jednoduchá a kreativní online pomůcka vám umožní si přímo z pohodlí domova navrhnout zahradu svých snů. Po vytvoření finálního návrhu zahrady plánovač automaticky rozmístí zadešťovače a potrubí, podle potřeb vaší zahrady. Plán zavlažovacího systému si ale můžete pohodlně navrhnout také sami. Aplikace se snadno používá a má příjemný design.

Aplikace My Garden je zdarma přístupná na www.gardena.cz.

Reklama