Pedagog ve škole nemá prostor věnovat se žákovi individuálně. Ideálním způsobem, jak vychovat jazykově zdatné dítě, je najít mu kvalitní doučování.

škola

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Staré české přísloví nabírá v posledních letech úplně nové rozměry. Celosvětový trend totiž nařizuje ovládat co nejvíce cizích jazyků. Zatímco generace Y se na základní škole dostala do styku většinou s jedním cizím jazykem, na dnešní mládež se klade o mnoho větší nárok, protože se jich musí učit víc. Aby se předešlo jakémusi „slovnímu guláši“ a škaredým známkám v žákovské knížce, je třeba se ujmout dítěte již v v raném věku.

Odměnou za vědomosti je praxe

Ideálním způsobem, jak vychovat jazykově zdatné dítě, je najít mu při škole kvalitní doučování. Na portále Domelie.cz najde rodič vhodného doučovatele nebo doučovatelku prostřednictvím více filtrů: podle předmětu nebo cizího jazyka, úrovně učiva, praxe, frekvence doučování, místa bydliště a v neposlední řadě podle svých finančních možností či dalších jiných kritérií.

Portál je však výhodný i pro ty, kteří si hledají uplatnění v oblasti doučování. Je to možnost, jak se zviditelnit a nabídnout své profesionální služby. Doučovatel nebo doučovateka se v krátkosti představí a zadá parametry, podle kterých si ho najdou zájemci. Výhodou je například i kalendář pracovní dostupnosti, kde klient vidí obsazenost doučovatele, a tak si může dohodnout termín výuky. Dalším velkým plusem je i možnost přidat reference doučovateli, čímž se může stát atraktivnější a důvěryhodnější pro nové potenciální zájemce.

Pokud tedy hledáte doučování v cizím jazyce, stačí si jen vybrat z nabídky vyučujících, kteří daný jazyk ovládají a nabízejí doučování svým studentům nebo žákům. Prim má hlavně doučování angličtiny, která je celosvětově žádaná, ale v obchodní sféře i nadále přetrvává poptávka po doučování němčiny. Do popředí se však dostává i doučování španělštiny, ruštiny nebo italštiny a v neposlední řadě i mateřského jazyka – češtiny.

Maximální pozornost

Ačkoli nám slovenština jako rodný jazyk není cizí, ovládat ji je hotový kumšt. Žáky nebo studenty provětrají nejen pololetní nebo závěrečné písemky a zkoušení, ale doučování se vyplatí i v době, kdy se blíží monitor deváťáků nebo písemné a ústní maturity.

A proč je doučování k nezaplacení? Pedagog ve škole nemá vždy prostor a čas na to, aby se každému žákovi věnoval individuálně. Soukromé doučování však poskytuje záruku, že vaše dítě dostane maximální pozornost doučovatele, což se odrazí nejen na studijních výsledcích, ale i v praktickém životě.