Čtenářka Tina5 trávila prázdniny se svými dcerkami a jejich kamarádkami doma. A měli v chaloupce veselo, kromě výletů bylo na programu také divadlo a koncert. Moc pěkné prázdniny.

U vás musí být veselo, milá Tina5. :-) Prázdniny jste si opravdu užili, je to cítit. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Milá redakce, pěkné téma.

Prázdniny zní krásně.

Já se těšila, že se konečně vyspím a užijeme se s dcerkami bez shonu a stresu. Ale člověk míní..

Sousedka potřebovala hlídat dcerku, takže mi každé ráno v šest předávala mezi dveřmi zabalenou rozespalou princezničku. Tak spaní nebude, nevadí. Stejně vždy v pátek večer říkám svoji oblíbenou větu manželovi: „Zítra je sobota, lásko, a já nemusím vstávat.“ Odpovědí mi je: „Hm, tak vstaneš v pět nebo ve čtyři?“ Rýpal jeden. Mě se nejlíp vstává, když nemusím, tak bych stejně nechrněla. Moc ráda peču, vařím, zkouším nové dobroty a úplně nejraději rodinku budím čerstvými dobrůtkami. Tak to u nás každé ráno vonělo jak pekařství a já si to náležitě užívala.

Babičky nemáme takové, aby holky mohly vyrazit na prázdniny, tak jsme žádné cestování a prázdninování mimo domov neplánovali. Nevadí, i doma se dá zažít spoustu legrace a dobrodružství. Přes prázdniny se k nám opět stáhly dětičky z okolí, hlavně kamarádky dcer tu přespávaly, takže bylo v chaloupce veselo a jak říká Jožo Ráž: ..dobrých ĺudí se vždy veĺa zmestí.. Provětraly jsme s dcerkami a jejich kamarádkami spoustu her, na které není během roku tolik času, já dostala vstupenku na koncert, byl soukromý, jen pro mne, naše dcery hrály na klavír, občas přidaly flétnu, všechny zpívaly, byla to paráda. Jeden koncert byl po telefonu, a to pro naší nemocnou babičku. Když ještě mohla a jezdila k nám, vždy se na takový koncert převlékla do slavnostního, usadila se a vychutnávala si hudbu, i když někdy s chybkama. Ale nevadí, však se učí. Po koncertech holčičky měly sladkou odměnu, myslím, že radost byla na všech stranách. Taky jsem byla na divadelním představení. Holčičky si nacvičily divadlo. Je fakt, že když se k našim čtyřem přidaly další tři čtyři i více dětí, to už se dá podniknout hodně věcí. Pro malé princezny bylo taky jedno loutkové a maňáskové představení. Jeden den jsme měly vařící, nebojte, žádný horký den, ale vařily více méně dcerky a já jen sem tam malinko pomohla. Bydlíme mezi Jeseníky a Orlickými horami, je tu opravdu krásně, takže nechyběly ani výlety po okolí. Našly jsme spoustu dalších krásných a zajímavých zákoutí. A nechyběly naše milované výlety ke koním. A máme tu rozešité kabelky, ty jsme nestihly, nevadí, jak se sejdeme, došijeme je.

Letos jsme s dcerkami měly prázdniny hned po vysvědčení. Mrzelo mě to, loni jsme je měly úplně poslední, takže jsme se na ně hodně těšily a připravovaly se, letos hup a byly tu. Sice krásné dlouhé volno ale hned první únorový týden. Ale myslím, že jsme si to užily i tak a já si zbytečně přidělávala vrásky, proč je nemáme na konci jako loni, to bylo super, skoro jaro. Ono to skoro jaro bylo taky.

Krásný den a těšme se na jaro, už ťuká na dveře:-)

Tina5

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

FOTOtéma dnešního dne: Jarní prázdniny

  • Kde jste byli o jarních prázdninách?
  • Jezdíte na hory, nebo radši někam do tepla?
  • S kým je trávíte?
  • Pošlete nám fotky!

Napište a pošlete fotky, budu se těšit na vaše příspěvky. Vítěz dnes získá skvělou hru od Albi: Moje první Česko.

albi

Příspěvky a fotky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je JARNÍ PRÁZDNINY. Předem děkuju!

Reklama