Autosedačka Juno-fix od Cybexu s boční ochranou a bezpečnostním pultem

Hlavním kritériem při výběru dětské autosedačky je bezesporu její funkčnost a bezpečnost. Juno-fix, novinka mezi autosedačkami značky Cybex, obstála v bezpečnostních testech německého magazínu AutoBild a získala hodnocení sehr gut - velmi dobré. Autosedačka z kategorie I (od 9 do 18 kg váhy dítěte či od 9 měsíců do 4 let) vaše miminko střeží nejen kvalitní boční ochranou, ale také inovovaným bezpečnostním pultem, který nahrazuje pětibodový pás.

Juno-fix od Cybexu

Pult, který upoutává pozornost na první pohled, funguje podobně jako airbag. Při nárazu zabraňuje pohybu dítěte vpřed, a to efektivněji, než zmíněný pětibodový pás - díky pultu nedochází k prudkému škubnutí hlavy směrem dopředu, které může mít fatální následky. Pult zároveň kryje hrudník a vnitřní orgány. Boční ochrana zase pomáhá absorbovat a rovnoměrně rozložit síly, které na malé cestující mohou působit v případě kolize z boku.

Pohodlí dítěte zajišťuje také hlavová opěrka nastavitelná do osmi poloh, zádová opěrka má tři polohy naklápění. Nastavitelný je i pult tak, aby se v sedačce dítěti sedělo pohodlně.
Názorné vysvětlení fungování bezpečnostního pultu naleznete v tomto videu.

Juno-fix od Cybexu

Juno-fix je k dispozici na www.babystar.cz za 4.390 Kč a vybrat si můžete z osmi barevných variant, od decentní černé až po výraznou růžovou, modrou či červenou. Na léto můžete miminku pořídit ještě letní potah, který ho udrží v chladu a pohodlí i během horkého počasí.

Do vozu můžete Juno-fix upevnit dvojím způsobem - buď s pomocí systému ISOFIX Connect, nebo bezpečnostním pásem.

Juno-fix od Cybexu

Oficiální www stránky značky Cybex.

Reklama