Každá to doma máme jinak, to je jasné. Některý muž dělá všechno, co je potřeba, jiný třeba nic, další miluje vaření nebo luxování. Důležité ale je, aby to oběma partnerům vyhovovalo.

muž

Myslím si, že hodně záleží na tom, jak se s partnerem domluvíte. U nás se to v průběhu manželství dost měnilo. Byly doby, kdy jsem doma dělala úplně všechno, od vaření až po stříhání stromů, sekání trávy a vrtání poliček. Klasika - manžel byl celé dny v práci a večer chodil unavený, kromě toho pracoval i o víkendech a já byla na mateřské s dcerkou. Měla jsem čas i chuť, a když bylo potřeba něco přivrtat, přidělat či opravit, udělala nebo zařídila jsem to já. A nevadilo mi to, vlastně mě to docela bavilo.

Pak ale postupně přibývaly starosti a práce doma, narodil se syn, dcera šla do školy, přistavěli jsme barák, já začala pracovat z domova... a najednou už jsem všechno nestíhala tak jako dřív. Samozřejmě to bylo znát. Občas jsem slýchala takové ty řeči - ty jsi to ještě nezařídila? Večeře nebude...? a podobně. Chvíli trvalo, než jsme se domluvili na dalším fungování naší domácnosti. Ale vyšlo to! Nejdřív muž občas s něčím pomohl, když jsem mu řekla, teď už dělá cokoliv, co je třeba. Musela jsem ovšem také potlačit svou touhu „udělat si všechno sama a hned“ a nechat některé věci na něm. Byla to určitě i moje chyba, že jsem ho od začátku naučila, že všechno zvládnu sama. Teď už jsem moudřejší...

Jediné, co doma zůstalo jenom na mně, je vaření. Musím se přiznat, že mě moc nebaví, takže bych někdy uvítala, kdyby manžel uvařil místo mě, kdybych pořád nemusela vymýšlet, co udělám k obědu... Ale není to tak hrozné, jako když jsem byla doma s dětmi, poslední dobou mi vaření ubylo. Přes týden jíme v práci a děti ve škole, takže stačí vymyslet nějaké rychlovky k večeři, většinou jsou to těstoviny, vajíčka nebo chleba s čímkoliv, co najdeme v lednici. Vařím tedy hlavně o víkendech, a to už mi tolik nevadí.

A co vy, milé čtenářky? Jací jsou vaši muži? Co doma dělají a nedělají? Napište mi o tom!

Téma dnešního dne zní: S čím vám doma pomáhá partner?

Pište, jedna z vás může opět vyhrát. A co? Tentokrát pomocníky do kuchyně a koupelny Max San: odmašťovač do kuchyně a tekutý čisticí prostředek s dezinfekčním účinkem. A k tomu ještě antiperspirant Dove pure. Pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin. Těším se na vaše příspěvky.

pomoc

Reklama