Pohled na spokojeně spící dítě je jeden z nejkrásnějších. V tom mi dá za pravdu asi každá matka. Ale mnohá namítne, že k tomu okamžiku vede cesta dlouhá, někdy hodně trnitá. Pojďme si o tom dnes popovídat...

Dnes si budeme povídat o dětském usínání. Troufám si říct, co dítě, to jiná metoda. Některému stačí pohádka, jiné musíte doslova „utahat“, další neusne bez své oblíbené hračky. A jsem u toho. Někdy právě usínací „maskot“ bývá poměrně kuriózní.

kid

Z vyprávění znám roztomilý příběh, který se k dnešnímu tématu docela dobře hodí.

Do krejčovské rodiny se narodila holčička. Látky se staly součástí jejího života už do útlého dětství. A tak není divu, že nejoblíbenější „uspávací“ hračkou byl docela obyčejný kousek bavlněného „hadříku“. Vždycky před spaním si jím hladila tvářičky, pak ho rozprostřela po celém obličeji a spokojeně usnula. Tomu hadříčku svou dětskou řečí říkala „hadů“. Byl tak tenoučký, že se podobal spíš gázovině, takže nehrozilo žádné nebezpečí. Maminka ho pravidelně prala a „hadů“ se stával ještě průsvitnějším a tenčím, skoro jako pavučina.

Jednou se hadříček ztratil, možná vypadl z kočárku, a to byl malér. Holčička plakala a nechtěla bez svého hadříčku usnout. Nabízeli jí podobné, dělali „psí kusy“, aby se mu podobaly co nejvíce, ale holčička to vždycky poznala. Žádný už nebyl tak jemný a hebký jako ten první.

S náhradním se nechtěla smířit, a tak se nakonec naučila usínat bez něj. Dnes je z ní talentovaná designérka a svou příhodu s uspávacím „hadů“ dává k lepšímu.

S čím usíná vaše dítě, milé ženy-in?

  • Má také nějaké „usínací“ rituály? Nebo oblíbenou hračku, bez níž neusne?
  • Usíná snadno, nebo ho musíte uspávat?
  • Jak své dítě uspáváte? Čtete mu před spaním pohádky, vyprávíte, zpíváte?
  • Máte nějaký zaručený recept, který vždycky funguje?
  • Máte nějakou zajímavou či kuriózní příhodu?
  • Pošlete nám fotku svého spícího děťátka s jeho oblíbenou hračkou?
  • Vzpomínáte na doby, kdy jste byla ještě malá a měla nějakého usínacího“ňufínka“?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

b

Balíček kosmetiky pro děti od Johnson´s (obsahuje dva dětské šampony, tělové mléko a olejíček)

Reklama