modra

Po dovolené jako po výprasku, říká se. A tomu občas odpovídá i naše chuť zapojit se po dnech volna do pracovního procesu. Ať už pracujete v kanceláři, nebo v klidu domova, vhodně zvolené barvy vám pomohou k lepšímu soustředění, komunikaci a odolnějším nervům.

Nejlepší barvou je modrá. Modrá barva obecně ochlazuje, což má pozitivní vliv nejen na soustředění a uklidnění, ale i na zlepšení vnímání a intuice. Je to barva, která navozuje pocit rovnováhy a klidu.

Světle modrá podporuje komunikaci, zlepšuje náladu a pocit spokojenosti. Člověk obklopen modrou barvou se nenechá jen tak rozházet, jedná rozvážně a problémy se snaží řešit pokojnou cestou.

To jsou vlastnosti, které se můžou hodit v každém povolání, hlavně tam, kde je nutné komunikovat s lidmi. Zachovat si chladnou hlavu za všech okolností a nenechat se vyvést z rovnováhy je výsadou těch nejsilnějších.

Takže modrá je dobrá i v případě našeho pracoviště. A nezáleží na tom, zda se živíte jako švadlena, nebo pracujete na pozici sekretářky.

Modrá je barvou vody a nebe. Pohled na obojí působí blahodárně na naši nervovou soustavu, což se může vždycky hodit. Pohoda a dobrá nálada nás chrání proti všudypřítomnému stresu.

Že nemáte možnost, vymalovat si kancelář? Nevadí, zkuste se obklopit alespoň modrými kancelářskými doplňky.

koutek

Od šanonů, přes pořadače, podložky pod myš až po psací potřeby. Alespoň modrá vázička na stole, nebo rámeček s modrým obrázkem umí navodit příjemnou atmosféru.

Inspirační foto: Dulux

Mohlo by se vám také hodit:

Reklama