Pokud se chystáte na zimní dovolenou i se svými ratolestmi, určitě byste si neměli nechat ujít jedinečnou šanci navštívit Brumíkovu lyžařskou školu. Děti se v ní totiž pod vedením profesionálních instruktorů naučí lyžovat hravou formou, ale čeká je tam i bohatý zábavný program. V letošní zimní sezoně přivítá medvídek Brumík malé lyžaře hned v šesti lyžařských střediscích v Čechách a ve dvou školách na Slovensku.

brumíkNěkteří rodiče sami sebe hodnotí jako zkušené lyžaře, jiní jsou při svém hodnocení opatrnější. Výuka lyžování ovšem není jen o tom, zda umí „vyučující“ kvalitně lyžovat. V případě, že chcete, aby se vaše dítě naučilo nejnovější techniky od zkušených odborníků, kteří přistupují ke každému dítěti individuálně, můžete malého sportovce svěřit do rukou zkušených odborníků. Všichni instruktoři, kteří se budou dětem ve věku 3-10 let věnovat, učí podle nové metodiky Asociace profesionálních učitelů lyžování (APUL) se zaměřením na dětské lyžování. Jedná se o odbornou metodiku, která při výuce bere ohled na psychomotorický vývoj dítěte.

Rodiče se určitě nemusí bát, že by se děti v Brumíkové lyžařské akademii nudily. V areálu školy je totiž přivítá hned několik překvapení. Dětská trať bude vyznačena barevnými sjezdařskými brankami, různými pohádkovými postavičkami, mosty, kužely a hříbky. Každý den se na ně přijde také podívat méďa Brumík, aby mu malí sportovci předvedli, co se za celý den naučili. „Samozřejmě nezapomínáme na bezpečnost. Proto bude každé dítě vybaveno rozlišovací Brumíkovou vestičkou se svou jmenovkou,“ říká Silvie Dlouhá, z Brumíkovy lyžařské školy Happy Hill Sochor v Peci pod Sněžkou: „Na konci výuky navíc všechny statečné děti odměníme diplomem a malým dárečkem.“

V některých školách je výuka například rozdělena do 5 bloků podle znalosti lyžování. Bloky začínají od nejjednodušších cvičení s medvídkem, kočičkou, pejskem, hadem a končí zajícem. Když dítě projde všemi bloky zvířátek, naučí se lyžovat od úplných začátků, přes pluhové až po paralelní oblouky.

„Brumíkova lyžařská akademie odstartuje v polovině prosince a potrvá do konce zimní sezony. Tato škola je řešením, jak pro své děti zajistit aktivní využití zimních víkendů či jarních prázdnin. A to i v případě, že půjde o první zkušenost vašeho dítěte s lyžováním,“ říká Klára Titlbachová, Senior Brand Manager značky Brumík z Kraft Foods. „Malý sportovec může absolvovat jednodenní, víkendovou, případně vícedenní lekci,“ dodává. Seznam všech Brumíkových lyžařských škol v Čechách i na Slovensku naleznete na stránce www.brumik.cz.

brumík

Umožněte svým dětem naučit se zábavnou formou lyžovat u skutečných profesionálů a vyrazte do některého z následujících horských středisek:

Česko:

  • Harrachov (Krkonoše)
  • Pec pod Sněžkou (Krkonoše)
  • Špindlerův Mlýn (Krkonoše)
  • Bílá v Beskydech (Beskydy)
  • Dolní Morava (Jeseníky)
  • Monínec (Česká Sibiř)

Slovensko:

  • Donovaly (Nízké Tatry)
  • Štrbské Pleso (Vysoké Tatry)

TIP:
Brumíkovy velehory

Připomenout si zasněžené hory a rodinnou lyžovačku můžete i s pochoutkami BeBe Brumík, který si připravil pro všechny děti sladké zimní překvapení. Radost budou mít všichni, kteří milují pohádky a dobrodružství. Zimní balení obsahuje deset Bebe Brumíků 30g s čokoládovou náplní a dá se z něj složit skládačka v podobě zimních hor. Zasněžený Brumík je k dispozici ve dvou grafických provedeních, proto mohou maminky potěšit své děti balením „Brumíka sportovce“ a „Brumíka objevitele“. Spojením obou skládaček vzniknou Brumíkovy Velehory. Podrobnosti a návod na to, jak skládačku postavit, najdete na www.brumik.cz.