S bolestí hlavy bojuju práškyČtenářka Jana se nám svěřila se svým problémem, migrénou. Možná ji budete umět poradit s alternativní léčbou. Díky Jano za příspěvek. Pokud se to nelepší, já osobně bych vyzkoušel vše.  Třeba i alternativní léčbu. Jsem zvědavý co Vám čtenářky poradí...

Mohu říct, že jsem v podstatě zdravá. Zanedlouho mi bude 50 a nikdy jsem nebyla vážně nemocná. /Teď tedy ťukám na dřevo/

Co si pamatuji, tak jestli jsem měla v dospělosti antibiotika, tak je to v řádu jednotek. Nikdy jsem nebyla na žádné operaci, nikdy jsem neměla nic zlomeného.

Přesto myslím, že jsem velmi kvalitním sponzorem našeho zdravotnického systému. Od nějakých nácti let mě trápí bolesti hlavy. Zřejmě je to rodové – maminka na tom byla stejně a můj syn byl od dětství klasický migrenik – s bolestí hlavy měl spojené zvracení. A nikomu bych nepřála záchvaty, které měl – často bolestí i brečel. Naštěstí, jak  lékaři předpověděli, se jeho problémy v pubertě výrazně zlepšily. Hlava ho sice občas bolí, je citlivý na změnu počasí nebo na úplněk, ale už to není taková hrůza.

Mě hlava bolí několikrát do týdne. Většinou je to taková tupá bolest, se kterou jsem se naučila normálně žít. Pak se párkrát do měsíce objevuje bolest, která mě omezuje v normálním životě – pracuji jen napůl, nemohu číst, dívat se na televizi, sportovat, sedět s přáteli…. Prostě téměř nic. Nejlepší je jít si lehnout a usnout. Hrůza je, když se ráno probudím ve stejném stavu, jako jsem večer uléhala. To se mi stává například při úplňku nebo v době pauzy u menstruačního cyklu /beru antikoncepci, což bych neměla, ale…./.

 Protože nevěřím alternativní medicíně -  jediné, čím jsem bolest hlavy vždycky řešila, bylo polykání prášků. Za mlada jsem začínala silným Alnagonem. Poté, co ho kvůli zneužívání feťáky již nebylo možné koupit bez předpisu, zkoušela jsem, co se dalo. Acilkofein, Acifein, Anopyrin…. V posledních letech střídám Ibuprofen, Ibalgin, Nalgesin…. Vždy, když se objeví nějaký nový lék, který má jako indikaci bolest hlavy, vyzkouším ho.

Bohužel léky bolest trochu tlumí, ale neléčí. Protože klasická medicína žádný objektivní důvod mých bolestí nenašla, a trochu se bojím, co tomu množství léků řekne můj žaludek, začínám i já v poslední době přemýšlet o nějaké alternativní léčbě.

Jana
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:

Jak jsem se vypořádala s bolestí?

  • Kdy jste cítila největší bolest?
  • Kdy jste poznala největší bolest?
  • Jak jste se s bolestí vypořádala?
  • Co vám na ní zabírá?
  • Co bolí nejvíce?
  • Pomohla jste někomu od bolesti?
  • Dělá vám bolest dobře?

Vaše příspěvky posílejte na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k tématu dne a pobaví, donutí mne k zamyšlení, rozpláče, prostě zaujme moji pozornost odměním sedacím balónem, který zbaví vaše záda bolesti. Jeho cena je 500 Kč.

mic

Reklama