S jarními paprsky a blížícím se létem je třeba začít připravovat také naši pleť na horké a slunné dny. Jarní slunce je velmi ostré a kůže po zimě naopak naprosto nepřivyklá na ultrafialové záření. Právě proto je v tomto období více než kdy jindy důležitá ochrana kůže před slunečními paprsky. Neznamená to, že je nutné slunci se vyhýbat, ale je třeba se před ním rozumně chránit.

beta

Lidé se před sluncem chrání již od nepaměti, např. afričtí křováci se potírají hlínou, ve starém Japonsku byla kůže jako z alabastru známkou luxusního života v paláci. Poddaní měli snědou kůži, dámy chodily se slunečníkem a nosily bílý make-up. Až ve 20. letech minulého století se prosadil kult opalování a snědé pokožky, což souvisí i s životním stylem a rozvojem sportu.

betaModerní doba nám nabízí také moderní přípravky, kterými svou kůži můžeme ochránit, uchovat ji déle mladou a svěží. Samozřejmostí by mělo být používání ochranných krémů s vysokým UV faktorem. Stále větší důraz je ale kladen na výživu a ochranu kůže „zevnitř“. Pod vlivem ultrafialového záření vznikají v pokožce, ale například i v sítnici oka, takzvané volné kyslíkové radikály, velmi agresivní molekuly, které napadají ostatní buňky a ničí je. V pokožce tyto radikály narušují buňky kolagenu, a tím i pružnost pokožky. Výsledkem je předčasné stárnutí kůže, vrásky a nepěkná pigmentace.

Účinnou zbraň před působením nebezpečných volných radikálů představují tzv. antioxidanty. Patří k nim zejména beta karoten, který je důležitým provitaminem a v lidském těle je přetvářen ve vitamin A. Beta karotenem se lidský organizmus zásobuje převážně z příjmu dostatečného množství ovoce a zeleniny, někdy však ale výživa nestačí. Nevhodná životospráva a znečištěné životní prostředí mají za následek zvýšenou potřebu beta karotenu, a proto je vhodné doplňovat formou vitaminových přípravků (v českých lékárnách je nejoblíbenější Beta karoten Walmark).

Bylo prokázáno, že beta karoten má příznivý účinek v ochraně před podrážděním a zčervenáním pokožky z UV záření. Pomáhá chránit pleť před předčasným stárnutím a zajišťovat pružnost pokožky. Navíc je vhodný pro udržení dobrého zraku a blahodárně působí při očních potížích. Beta karoten také propůjčuje pleti krásné zlatohnědé zbarvení a podporuje její zhnědnutí při opalování. Optimálního ochranného účinku kůže před slunečním zářením dosáhnete, když přípravek budete užívat alespoň jeden až dva měsíce před létem, tedy před dlouhodobějším vystavování se slunci.

Soutěž o dovolenou v Turecku a další skvělé ceny

Ve výhodném balení Beta karoten Walmark 100+30 tobolek získáte navíc 1 měsíc užívání zdarma a šanci vyhrát skvělou dovolenou v Turecku pro 2 osoby nebo jinou z 249 dalších cen. Stačí do 30. 6. 2010 zaslat čárové kódy z balení Beta karoten Walmark a obálku označit heslem „Užij si léto s Beta karotenem Walmark“. Více informací o soutěži najdete ZDE nebo na bezplatné infolince 800 141 141.

Všechny informace o Beta karotenu a soutěži najdete na stránkách Walmarku ZDE.

Reklama