Milé ženy-in, 

to, co vám teď napíšu, rozhodně nezkoušejte!!! Prošla jsem si anorexií a bulimií, které mě dostaly až do Bohnic :-(  .

Bylo mi 25 a já se šíleně zamilovala. Byl to krásný chlap, ale měl jednu chybu. Stále mě prudil, že jsem tlustá. Mám 175 cm a v tom čase jsem vážila 60 kg, což bylo na moji výšku ideální. Ale co... Mé sebevědomí šlo do kytek a já jsem si svého přítele chtěla udržet. Jednoduše jsem přestala jíst. Trvalo to asi 2 roky a má váha se snížila na 48 kg. Najednou jsem byla obdivovaná, obletovaná a mohla jsem se stát jednou z anorektických modelek! 

Mně se však chtělo hrozně jíst, byla jsem stále nervózní, měla jsem problémy s menstruací, pokožkou, nehty... Hlavně mi šlo o to jídlo, a tak jsem se začala do slova a do písmene prožírat. Dělala jsem to však tak, že všechno, co jsem snědla, jsem nechala na záchodě. Takto jsem se uspokojila a nikdo nic nezjistil... 

Můj stav se však tak zhoršil, že jsem se zhroutila  a skončila v nemocnici. Přítel mě opustil a já jsem se dostala do hrozné deprese.

V nemocnici jsem měla dobrou péči a i moji rodiče mi dali velkou podporu. Asi po půl roce jsem se dostala do normálu. 

Jsem šťastná, že žiji!!!

 Jana


Dobrý den Jano,

Váš příběh je smutný. Cením si Vaši otevřenosti a jsem přesvědčena, že jste ho do redakce poslala jako varování. Ani si nevíte představit, jak jsem ráda, že jste to zvládla :-) Věřte mi, tohle nemá cenu dělat kvůli nikomu, ani chlapovi!!!

 

Napište nám na čtvrteční téma:

CO DĚLÁTE PRO SVÉ ZDRAVÍ?

Procvičte mozkové závity a napište!
Třeba i to, jak nemáte čas sportovat,chuť zdravě jíst..
Zajímá nás vše.
Míváte občas záchvaty zdravého životního stylu?
A jak vám to dlouho vydrží.
Vaše názory, příběhy a podněty si rádi přečteme na adrese:
redakce@zena-in.cz

Reklama