Jedno údolí, mnoho podob. Ve Stubaji očekávají zimní sportovce i milovníky sněhu ty nejlepší podmínky a nezapomenutelné sněhové zážitky. Celkem čtyři lyžařská střediska splní sny každého zimního návštěvníka. Od Stubaiského ledovce s každoročním hvězdným šampionátem FIS Freeski World Cup Stubai, přes sáňkařské dráhy v Elferu, fascinující lyžařské show ve středisku Schlick 2000, až po pěší turistické trasy poblíž Serlesbahnenské lanovky v Miedersu. To vše má jednoho společného jmenovatele: ony velké bílé sněhové vločky, které se každoročně snesou z mraků a spolehlivě pokryjí celé Stubaiské údolí.

 Stuba

Vedle lyžování, jízdy na snowboardu a freeride láká Stubaiské údolí nejen perfektně upravenými pěšími turistickými i běžkařskými trasami a osvětlenými sáňkařskými dráhami, ale nabízí svým návštěvníkům i několik kluzišť. Díky takto široké nabídce si můžete zimu užít skutečně plnými doušky. Údolí Stubai spolu s celkem čtyřmi provozovateli lanovek slaví u návštěvníků úspěch jak profesionalitou poskytovaného servisu, tak bohatou sněhovou nadílkou, kterou představuje v její plné nádheře. Váš zážitek je tu vždy na prvním místě.

Stubai Glacier: Sněhová jistota od října do června

Pouhých 45 minut cesty autem dělí alpskou metropoli město Innsbruck a lyžařské středisko Stubai Glacier (Stubaiský ledovec) nabízející neomezené lyžařské možnosti. Nová lanovka 3S Eisgratbahn – rychlá, pohodlná a bezbariérově přístupná – vás vyveze do výšky 2 900 metrů rovnou z parkoviště. Návštěvníky potěší také přístup k Wi-Fi, kožené sedačky i dech beroucí panoramatický výhled, který budí nejen údiv nad zasněženými horskými masivy, ale také radostné očekávání nadcházejících sněhových radovánek. Lyžařské centrum Stubai Glacier a celé údolí je totiž pověstné svými sněhovými podmínkami. Nadýchaný prašan na největším rakouském ledovci si můžete užít nejen v rámci široké nabídky celkem 35 různých sjezdovek, ale také na 13 off-piste freeride sjezdech. Toto sněhové království bude letos hostit nejen FIS Freeski World Cup Stubai, konající se od 24. do 26. listopadu, ale také první lyžařskou událost letošní sezóny v Evropě – FIS Freeski World Cup, závod nabízející účastníkům předposlední možnost kvalifikovat se na Zimní olympijské hry 2018.

 Stuba

Schlick 2000: Zábava v prašanu pro celou rodinu

Lyžařské středisko Schlick 2000 Skiing Centre ve Fulpmesu letos rozšířilo nabídku sjezdovek. Od sezóny 2017/2018 se mohou návštěvníci svézt novou sedačkovou lanovkou s panoramatickým výhledem. Lanovka se čtyřmístnými polstrovanými sedačkami a pohyblivým pásem u nástupu nahradí starý vlek. Na návštěvníky také čekají dvě nové sjezdovky: sportovní sjezdovka s černým označením zvaná „Panoramaschuss“, nabízející fantastické rozhledy na vrcholy pohoří Kalkkögel, a klidnější, červeně označená sjezdovka „Hohes Laub Abfart“ pro volnější sjezdy. Návštěvníci dále ocení renovaci a rozšíření zasněžovací techniky, která stabilně udržuje všechny čtyři odjezdové sjezdovky v dobré kondici.

Sněhu mimo sjezdovky si mohou návštěvníci užít ve středisku Schlick 2000 při běžkování po vysokohorských alpských trasách, paraglidingu z vrcholové stanice hory Kreuzjoch či při pěších turistických výletech zasněženými lesy. Zatímco děti se pobaví v BIG Family Schlick 2000 Skiing Centre v dětském lyžařském centru BIG Ron’s Kinderland, rodiče mohou posedět s přáteli v jedné z blízkých tradičních chat. Velkým zážitkem je také návštěva lyžařské show „Night of Colours“.

 Stuba

Serlesbahnen: Sněhem na lyžích i pěšky

Jen jeden sestup dělí lyžařské středisko Serlesbahnen v Miedersu od Tyrolského spolkového hlavního města Innsbrucku v ústí Stubaiského údolí. Celkem 2 717 metrů vysoká hora Serles, kterou Goethe označil za „hlavní oltář Alp“, lemuje celou plejádu malých, ale znamenitých lyžařských resortů, jejichž společným jmenovatelem je sníh a zábava. Nechte svou mysl putovat po vrcholcích hor, oddejte se fantastickým výhledům na zasněžené údolí nebo udělejte andílka ve sněhové závěji. Ať už rádi lyžujete, sáňkujete nebo se procházíte zasněženou krajinou, perfektní prašan Vás tu bude provázet na každém kroku. Oddechnout si pak můžete nejen na mnoha slunných místech, ale také v některé v alpských chat, které jsou skvělým místem pro ochutnání typických tyrolských delikates. Odsud můžete obdivovat široké, snadno sjízdné sjezdovky, které jsou jako stvořené pro příjemnou rodinnou zábavu. Ideální podmínky zde naleznou nejen děti a lyžařští začátečníci, ale také mírně pokročilí či rekreační lyžaři. Zejména v zimě je skvělým tipem návštěva slavného kláštera Maria Waldrast. Tento oblíbený cíl je vhodný nejen pro nejmladší hosty, ale také pro výlet na sněžnicích či pěší turistiku: sledování stop ve sněhu, křupající sníh pod nohama a úsměv na tváři bude krásnou vzpomínkou pro každého výletníka.

 Stuba

Elferbahnen: Na sáňky a hurá do sněhu!

Kabinková lanovka Elferbahnen je nejen extrémně oblíbená u fanoušků lyžování, ale umožňuje také přístup ke skutečnému sáňkařskému Eldoradu. Celkem tři sáňkařské dráhy meandrují malebnými svahy; mezi nimi i nejdelší osvětlená Stubaiská uměle zasněžovaná a perfektně upravená sáňkařská dráha. Bezpečnou zábavu návštěvníkům slibuje i certifikát kvality, který drahám opakovaně udělila spolková země Tyrolsko. Ve dnech 12. a 13. ledna 2018 se bude v Elferu konat 3.ročník Tobogganing Testivalu (3. Sáňkařský festival), kde přední mezinárodní výrobci sáněk představí své poslední modely a inovace. Neustiftská hora nadto také zkušenějším, sportovním lyžařům nabízí sjezdovky pro náročnější sjezdy.

Údolí Stubai v Tyrolsku. Sněhová zábava na tisíc a jeden způsob.

 

kleenexKleenex balsam -  papírové kapesníčky  s výtažkem z měsíčku lékařského, který chrání pokožku v okolí nosu.

KLEENEX® Balsam po sobě zanechává vrstvu balzámu s výtažkem z měsíčku lékařského, který zabraňuje vysychání a rudnutí kůže na nose. KLEENEX® Balsam je kosmetický produkt a tudíž je dermatologicky testován a je hypoalergenní.

Pro všechny, kdož jsou citliví a chtějí v období chřipky, rýmy  a alergií kvalitní kapesník, který nezpůsobí zarudnutí nosu, je tedy Kleenex balsam.

Reklama